Dvougólový Sor a vysoká výhra na Gibraltaru | SK Slavia Praha

Dvougólový Sor a vysoká výhra na Gibraltaru

0:4
(0:3)
2. předkolo, 21. 7. 2022
St Joseph´s - SK Slavia Praha
Slávisté v úvodním zápase 2. předkola Evropské konferenční ligy porazili domácí St Joseph's 4:0. O branky se postarali Yira Sor, který skóroval v první půli dvakrát, Ewerton a Ondřej Lingr. Odveta je programu za týden ve Fortuna Areně.

Sešívaní začali na umělé trávě Victoria Stadium pod slavnou gibraltarskou skálou velkým náporem. Tiéhiho centr krotil brankář Fitzsimons v rukavicích nadvakrát, první střelu na branku vyslal Moses Usor, anglický gólman byl pozorný. Následně zakončoval nebezpečně Christ Tiéhi a ranou z úhlu se prezentoval David Douděra. Ve 12. minutě Ibrahim Traoré střílel nártem, branku trefit nedokázal.

Na nádherné góly z přípravy zkusil Moses Usor navázat v 17. minutě, dělovku mířící do šibenice Fitzsimons vytáhl levou rukou na roh. Po jeho rozehrání hlavičkoval těsně vedle Ibrahim Traoré. Domácí tým zahrozil poprvé o tři minuty později, po rohovém kopu Juanmy zakončoval Pons a levou tyč branky Aleše Mandouse minul o pár centimetrů.

První soutěžní branku Slavie v nové sezoně obstaral Yira Sor, který nechytatelně o břevno napálil z velkého vápna přihrávku Ibrahima Traorého, běžela 21. minuta. Skvělou práci na pravé straně hřiště odvedli i David Douděra a Mosesem Usorem – 0:1.

Po půlhodině hry Ponsova hlavička proplachtila nad břevnem, do rány Mosese Usora obětavě lehl jeden z domácích obránců. Výjimečnou produktivitu z loňského ročníku Evropské konferenční ligy potvrdil Yira Sor svou druhou brankou v zápase ve 32. minutě, když uklidil k levé tyči Usorovu pobídku – 0:2. Následně byl za úder loktem do hlavy Ewertona vyloučen Pecci Macias a St Joseph's dohrával s deseti hráči.

Dvě minuty před odchodem do kabin útočil Yira Sor na hattrick, ránu pravačkou Fitzsimons za svá záda nepustil. Proti zakončení Ewertona už byl ale bezmocný, brazilskému záložníku palebnou pozici po zasekávačce připravil Ibrahim Traoré – 0:3. Stejným výsledkem první půle skončila, slávisté vedli nad nejstarším existujícím gibraltarským klubem rozdílem tří branek.

Druhý poločas odstartovala příležitost Usora, gólman Fitzsimons se vrhl mladému nigerijskému útočníkovi pod nohy. Eduardo Santos pak na poslední chvíli skluzem vyřešil velkou šanci Valarina, autora postupové trefy proti severoirskému Larne z prvního předkola UECL.

Trenérský tým Jindřicha Trpišovského poprvé střídal v 54. minutě, na hřiště zamířili David Jurásek, Václav Jurečka, Daniel Fila a Ondřej Lingr, odpracováno měli Ibrahim Traoré, dvougólový Yira Sor, Ewerton a Oscar. A právě vystřídavší Ondřej Lingr potěšil pár desítek slávistických příznivců čtvrtým zásahem, když do sítě doklepl střelu Mosese Usora – 0:4.

Christ Tiéhi v 65. minutě blízko branky hlavou přestřelil a následně si vyžádal ošetření, povedeně mu centroval David Jurásek. Tiéhi pak přepustil místo Matěji Valentovi a Daniel Fila hlavičkou těsně minul pravou šibenici. Douděru ve stoprocentní šanci vychytal Fitzsimons, čtvrthodinu před koncem se Ondřej Lingr vřítil do pokutového území a svou ranou orazítkoval levou tyč!

Stejný hráč v 83. minutě hlavičkou vyprášil Fitzsimonsovy rukavice a vztyčeným palcem poděkoval Juráskovi za centr. Fantastickou pobídku Daniela Fily nedokázal gólově zužitkovat Václav Jurečka, další branka už v duelu nepadla.

Svěřenci Jindřicha Trpišovského přehráli St Joseph's na jeho hřišti 4:0 a vytvořili si výbornou pozici pro domácí duel. Odveta proběhne ve Fortuna Areně ve čtvrtek 28. července, na postupujícího čeká řecký Panathinaikos Athény, vítěz Řeckého poháru z loňské sezony.