Z Kluže bez bodů i vstřelené branky | SK Slavia Praha

(1:0)
4. kolo, 13. 10. 2022, Stadionul Constantin Rădulescu
CFR 1907 Kluž - SK Slavia Praha
Komplikace směrem k postupu ze skupiny. Slávisté ani napodruhé nevyzráli na defenzivu Kluže a z Rumunska odjíždí s prázdnou.

Slávisté se do staré známé Kluže vrátili po třech letech. Naposledy ve městě uprostřed Transylvánie odstartovali snový dvojzápas, který pro ně byl vstupenkou do Ligy mistrů. Tentokrát je ale čekal souboj o neméně důležité body v zamotané skupině Evropské konferenční ligy. Zdravotní problémy nepustily do zápasu řadu hráčů základní sestavy a trenér Trpišovský tak oproti nedělnímu zápasu v Olomouci udělal pět změn. Na pravém beku začal netradičně Oscar, pozice hrotového útočníka patřila Stanislavu Teclovi.

Sešívaní vstoupili do zápasu aktivně, hned v první minutě prověřil brankáře soupeře utaženou levačkou Moses Usor. Ve 4. minutě následovala krásná akce na pravé straně hřiště, díky které se do úniku dostal Yira Sor. Jeho finální pas ale na poslední chvíli zablokovala obrana Kluže.

Červenobílý tlak neustával, volej Davida Juráska vykopával jeden z obránců soupeře až na brankové čáře, následná hlavička Sora letěla jen těsně nad. Poprvé zahrozil také soupeř, skvělým zákrokem proti hlavičce Matiase se blýskl Ondřej Kolář.

V 10. minutě fauloval vysokou nohou v pokutovém území Peter Olayinka, Deac odpískanou penaltu proměnil a domácí se tak ujali vedení – 1:0.

Odpovědět mohl vzápětí Ibrahim Traoré, jeho střelu mířící do odkryté brány však soupeř vyhlavičkoval. Šanci skórovat měl také Oscar, jehož slalom vyústil ve slabou střelu na osu brány.

Ve 22. minutě napřáhl po centru Tiéhiho David Jurásek, jeho volej skončil na rukavicích Scuffeta. Po delším přerušení zápasu a ošetření jednoho z fanoušků se k voleji dostal znovu David Jurásek, bránu ale z dobré pozice netrefil.

Scuffet zůstal neprůstřelný i po nadějném pokusu Christa Tiéhiho, který napřáhl ke střele po narážečce se Stanislavem Teclem. Síť o chvíli později nerozvlnila ani dělovka Tarase Kačaraby, který napřáhl zpoza vápna a těsně minul pravou tyč. Jeho projektil byl tím posledním, co se v první půli událo a sešívaní tak odcházeli do kabin s jednobrankovým mankem.

Slávisté vstoupili i do druhého dějství vytrvalým tlakem, k jeho využití ale chyběla přesnější finální fáze. Z ojedinělé příležitosti mohl udeřit soupeř, akrobatické zakončení Boatenga naštěstí skončilo těsně mimo.

Po šedesáti minutách hry nahradil Yiru Sora na hrací ploše Ondřej Lingr. Ani střídání v ofenzivní části ale slávistům nepomohlo najít klíč k rudému valu, kterým domácí zabezpečili svou bránu.

Míč se přesouval po obvodu pokutového území Kluže, ojedinělé průnikové přihrávky končily na pozorné defenzivě soupeře. Zvrátit nepříznivý stav byli v 70. minutě vysláni uzdravený Lukáš Masopust s Ewertonem.

Blízko vyrovnávacímu gólu byl po centru Mosese Usora Aiham Ousou, hlavičku z penaltového puntíku ale mezi tři tyče nenasměřoval.

Střelecké trápení neprotrhly ani slepené pokusy Ewertona a Ousoua. První byl zablokovaný, druhý skončil ve vyšších patrech sektoru za bránou Scuffeta.

Naopak centr z rohu na druhé straně přesně našel hlavu Matiase a ten uklidil míč k pravé tyči – 2:0. Slávisté už se v konci zápasu na vyrovnání nezmohli a Kluži podlehli 0.2.

Další utkání čeká sešívané v neděli, kdy od 19:00 vyzvou ve Fortuna Areně Mladou Boleslav.