Z Letné bez bodu, rozhodla penalta v závěru | SK Slavia Praha

Z Letné bez bodu, rozhodla penalta v závěru

3:2
(1:1)
N2, 13. 5. 2023, epet Aréna
AC Sparta Praha - SK Slavia Praha
Slávisté v 307. derby dvakrát dokázali dotáhnout náskok domácích, když se nejprve trefil Schranz a následně Tecl. Sparta však utkání na svou stranu zvrátila proměněnou penaltou v nastavení.

Do základní sestavy se vrátil uzdravený kapitán Tomáš Holeš. Ve středu hřiště s Oscarem kooperovali Lukáš Provod a Ibrahim Traoré, který nastoupil v základní sestavě proti stejnému soupeři i ve vítězném finále MOL Cupu. Na hrotu operoval proti Bohemians čtyřgólový Václav Jurečka, trenérský tým se opět uchýlil k rozestavení 3-4-3.

První vážnější situaci v utkání vyprodukovali sešívaní, centr Davida Juráska z levé strany v 6. minutě hřiště ale přeletěl všechny spoluhráče v pokutovém území. Hlavičku Václava Jurečky z těžké pozice ukryl Kovář do rukavic.

První žlutou kartu duelu obdržel ve 21. minutě Krejčí za zákrok na Oscara. Hlavičkový Panákův pokus z velkého úhlu po rohovém kopu bez problémů zlikvidoval Ondřej Kolář.

Po půlhodině hry dostali domácí možnost rozehrání volného přímého kopu. Míč si postavil Haraslín a z dvaceti metů trefil levou šibenici Kolářovy branky – 1:0. Slávisté dokázali odpovědět za pět minut, střílenou přihrávku Micka van Burena zatloukl do sítě Ivan Schranz. Akci rozjel přesným pasem na Burena David Douděra – 1:1. Slovenský univerzál mohl oslavit svou jubilejní dvacátou soutěžní trefu za Slavii.

Výborný obranný zákrok předvedl David Jurásek, když nepustil centrovaný míč na číhajícího Minčeva. Z následného rohového kopu hlavičkoval stejný hráč nad branku červenobílých. Nic dalšího už první půle nenabídla, týmy zamířily do kabiny za nerozhodného stavu. V prvních pětačtyřiceti minutách držel výběr Jindřicha Trpišovského a jeho kolegů míč 84 % času.

Do druhého poločasu vyběhl Ondřej Lingr, odpracováno měl Ibrahim Traoré. Kuchtovo zakončení skončilo nad břevnem. Ve 49. minutě pálil z otočky van Buren, palebnou pozici mu krásně připravil Lingr, ráně nizozemského útočníka rovněž chyběla přesnost. Poslat slávisty do vedení mohl Václav Jurečka, ve velké příležitosti ho vychytal Kovář. Na druhé straně hřiště centrovaný balon z levé strany doplachtil až na břevno Kolářovy branky.

Po hodině hry zahrával nebezpečnou standardní situaci Haraslín, sešívaní se ubránili. Rychlý kontr dvojice Lingr – Buren v ohrožení Kováře nevyústil. V 63. minutě šli domácí podruhé do vedení, Sørensen se trefil levačkou po skrumáži k tyči, Ondřej Kolář si na střelu sáhl, míči ale v cestě do sítě zabránit nedokázal – 2:1.

Realizační tým slávistů reagoval střídáním, na hřiště zamířil místo Davida Juráska Petr Ševčík, který do utkání vyběhl poprvé od 5. dubna a semifinále MOL Cupu proti Bohemians. O chvíli později Douděru nahradil Christos Zafeiris.

V 75. minutě se k zakončení probil Provod, jeho tečovaná střela skončila na levé tyči. Domácí ubránili i následný rohový kop. Slávisté dál tlačili, poslední dvě střídání využil Jindřich Trpišovský pro příchod Stanislava Tecla a Matěje Juráska. Výborný zákrok předvedl v 84. minutě Kolář proti pokusu Mabila.

V 85. minutě Ševčík nákopem našel rozběhnutého Stanislava Tecla, který hlavou překonal gólmana Kováře - 2:2.

Sešívaní tlačili dál, z rohu Christose Zafeirise v 90. minutě ale zakončit nedokázali a střela Matěje Juráska z dálky mířila nad břevno. Nepříjemný centr Matěje Juráska pak v šestiminutovém nastavení Kovář stáhl do rukavic.

Naopak na druhé straně Ogbu skluzoval v souboji s Mabilem a sudí Černý nařídil pokutový kop pro Spartu. Toho se ujal Krejčí a v šesté minutě nastavení proměnil - 3:2.

Slávisté tak z Letné odjíždějí bez bodu, zůstávají na druhé příčce a v dalším domácím utkání budou hostit v sobotu 20. května od 18:00 Plzeň.