Výhra nad Plzní, dvakrát skóroval Jurečka | SK Slavia Praha

Výhra nad Plzní, dvakrát skóroval Jurečka

2:1
(1:0)
N3, 20. 5. 2023, Fortuna Arena
SK Slavia Praha - FC Viktoria Plzeň
Slávisté v předposledním domácím utkání sezony přehráli díky dvěma zásahům Václava Jurečky úřadující ligové šampiony Viktorii Plzeň 2:1 a udrželi teoretickou naději na zisk mistrovské trofeje. Do Edenu si našlo cestu 15 486 fanoušků.

Do základní sestavy se vrátili Petr Ševčík a Christos Zafeiris. V utkání se oba kluby společně zavázaly podpořit Centrum Paraple a akci Pohybem pro Paraple. Slávisté potřebovali pro zachování naděje na zisk mistrovského titulu bezpodmínečně zvítězit.

Sešívaní začali náporem, Zafeirisova rána skončila na bloku, proti nebezpečnému pokusu Matěje Juráska zakročil Tvrdoň. Na konci 5. minuty už se svěřenci Jindřicha Trpišovského radovali. Ivan Schranz potáhl míč po levé straně hřiště, pronikl do pokutového území a přesně našel Václava Jurečku, který se nemýlil - 1:0. Pro Jurečku šlo o třináctou trefu v probíhajícím ligovém ročníku.

Po čtvrthodině hry Tvrdoň odnesl zraněním souboj s Matějem Juráskem, který byl posléze napomínám žlutou kartou, a musel střídat, mezi tři tyče se postavil Staněk. Ve 23. minutě předvedla Plzeň rychlý kontr, ve finální fázi přečíslení 3:2 Květ netrefil balon přesně, Ondřej Kolář zasahovat nemusel. Po půl hodině hry byl zápas přerušen, za zraněným Hejdou přispěchali zdravotníci a plzeňský kapitán byl odnesen ze hřiště na nosítkách. Jeho pozici zaujal Havel.

Ve 36. minutě se k zakončení probíjel Matěj Jurásek, do jeho střely vložil na poslední chvíli Jemelka. Z následného rohového kopu hlavičkoval Igoh Ogbu do Staňkovy náruče.

Ve 45. minutě se k nebezpečné střele uvnitř šestnáctky dostal Ivan Schranz, pálil jen do připraveného Staňka. V nastaveném čase hledal Oscara nadýchaným centrem za obranu Matěj Jurásek, liberijský univerzál se ale po hlavičce natáhnout nedokázal.

Druhý poločas odstartoval dalekonosný pokus Tomáše Holeše, dva závary vyústily ve dva rohové kopy slávistů, Plzeň se ubránila. V 54. minutě hlavičkující Durosinmi mířil těsně nad Kolářovo břevno. O tři minuty později si stejný hráč udělal prostor v pokutovém území a levačkou srovnal – 1:1.

Trenérský tým Slavie zareagoval dvojitým střídáním, hřiště opustili Ševčík a M. Jurásek, nahradili je Ondřej Lingr a Mick van Buren. Vzápětí Douděrova dělovka prosvištěla nad horní tyčí. V 65. minutě Staněk výbornými zákroky zlikvidoval dvojitou příležitost Václava Jurečky, akci rozjel fantastickým rozběhnutím Igoh Ogbu, na Jurečku centroval Lingr. Vedoucí gól byl blízko! Do třetice byl Staněk úspěšný proti ráně Douděry do středu branky.

V 69. minutě se Jurečka dočkal druhého zápisu do tabulky střelců, pravačkou trefil vzdálenější šibenici, balon ještě otřel o tyč. Staněk neměl šanci zakročit, asistenci zapsal Oscar – 2:1. Vystřídavšího Douděru s Ogbuem nahradili Stanislav Tecl a Aiham Ousou. Proti dlouhému sprintu Jirky sešívaná obrana dobře zakročila. Lukáši Provodovi pak uvolnil místo Zafeiris.

Teclův centr skončil ve Staňkově náručí, Vydrův sražený pokus lapil bezpečně Kolář. V nastaveném čase, sudí Zelinka přidal pět minut, se sešívaní ubránili několika závarům soupeře. Zahrozil Kaša, Kolář vyrovnání nepřipustil.

Slávisté před 15 486 diváky porazili Plzeň 2:1. Další utkání čeká na výběr Jindřicha Trpišovského už v úterý, v Olomouci změří síly se Sigmou. Závěrečný duel proběhne v sobotu v Edenu proti Slovácku.