Výhru nad Zlínem zařídili Lingr a van Buren | SK Slavia Praha

Výhru nad Zlínem zařídili Lingr a van Buren

2:1
(0:0)
3. kolo, 6. 8. 2023, Fortuna Arena
SK Slavia Praha - FC Zlín
Slávisté ve třetím kole FORTUNA:LIGY vyhráli na domácí půdě nad předposledním Zlínem. Před zraky 17 581 diváků skórovali v druhém poločase Lingr a van Buren.

Do utkání vstoupili sešívaní se dvěma výhrami v zádech a jednou změnou v sestavě – Davida Douděru na pravé straně hřiště nahradil Ivan Schranz. Před utkáním byl představen CSR projekt s názvem Kapitánská páska. Slavnostnímu výkopu také předcházela minuta potlesku za zesnulého hasiče se sešívaným srdcem Zdeňka Hejduka.

Čest jeho památce!

Úvodní minuty patřily sešívaným, už ve 3. minutě se po centru Lukáše Provoda z levé strany hřiště dostal do zakončení hlavou Mick van Buren, následně dorážel Ivan Schranz. Ani jeden z pokusů však nenašel cestu přes připravené obránce ševců. Rána unikajícího Žáka pouze prosvištěla kolem levé tyče Kolářovy branky.

Na konci úvodní desetiminutovky se k centru dostal Tomáš Vlček. Ostrou přihrávku našel Ondřej Lingr, jeho hlavička ale zamířila vysoko nad bránu Zlína. O několik minut později střela Zafeirise prolétla pár centimetrů vedle levé tyče.

Ve 20. minutě přihrál Václav Jurečka volnému Lukáši Provodovi, který vyslal ostrý direkt zpoza velkého vápna. Jeho střela se ale pouze opřela o pravou tyč. O chvíli později se ve vápně skvěle zorientoval Ondřej Lingr, střílený centr tečoval jeden z hostujících obránců nad břevno Dostálovy branky.

Tlak sešívaných nepolevoval a ve 30. minutě našel Ondřej Lingr zpětnou přihrávkou Christose Zafeirise. Norský středopolař si míč skvěle připravil a z druhého doteku vyslal ostrou střelu, kterou trefil břevno branky ševců.

Pět minut před koncem prvního dějství se po přihrávce Ondřeje Lingra ocitl v gólové šanci Mick van Buren, z blízkosti ale brankáře Dostála neprostřelil. Těsně před poločasem vyslal přízemní střelu Tomáš Holeš. Z rohu se k zakončení hlavou dostal Mick van Buren, jeho hlavička ale skončila pouze na tyči.

Do druhého poločasu vstoupily oba týmy beze změn a obraz hry zůstal neměnný. 2 minuty po startu druhého dějství se k Zafeirisovu centru dostal Václav Jurečka, který skvěle sklepl Ondřeji Lingrovi. Ten si našel prostor uvnitř malého vápna a střelou mezi nohy zařídil první gól utkání – 1:0!

V 60. minutě utkání rozjel Ondřej Lingr rychlý brejk a našel na levé straně volného Lukáše Provoda. Ten naservíroval před bránu nadýchaný přízemní centr, který Mick van Buren tečí nasměroval za záda zlínského brankáře – 2:0!

3 minuty po hodině hry zahrozili i hosté, když střílený centr přeletěl Ondřeje Koláře a zastavila jej až pravá tyč branky domácích.

V 65. minutě si Jindřich Trpišovský přichystal první střídání, odpracováno měli van Buren, Lingr a Oscar. Na hřišti je nahradili Chytil, Jurásek a Ševčík.

20 minut před koncem hrací doby si na rohový kop skvěle naběhl Christos Zafeiris, ostrá hlavička ale prosvištěla pouze vedle levé tyče.

V 73. minutě následovalo další střídaní Slavie. Ze hřiště odešel Ivan Schranz a nahradil ho Michal Tomič, který si tak odbyl premiérový start v sešívaném.

V 76. minutě se ke krásné střele z dálky odhodlal střídající Tomič, jeho pokus ale brankář Dostál dokázal konečky prstů vytěsnit na roh. Skóre se neměnilo ani po razantní střele Matěje Juráska.

V 83. minutě sáhl realizační tým sešívaných k poslednímu střídání, Václava Jurečku nahradil Muhamed Tijani, který tak zaznamenal 50. ligový start.

6 minut před koncem utkání hosté utkání zdramatizovali. Střelu střídajícího Černína nešťastně tečoval do vlastní brány Tomáš Vlček – 2:1.

V 90. minutě si na nadýchaný centr z kopačky Tomiče sběhl Mojmír Chytil. Jeho zakončení hlavou však dokázal brankář ševců akrobaticky vytěsnit mimo. Už v nastaveném čase se do střelecké příležitosti dostal Zafeiris, i tentokrát byl brankář Dostál připravený.

Nic dalšího se v utkání nestalo a sešívaní tak porazili v dramatickém utkání Zlín 2:1. Další utkání odehrají svěřenci Jindřicha Trpišovského ve čtvrtek 10. 8. od 19:00 v rámci kvalifikace do Evropské ligy, soupeřem bude Slavii ukrajinský tým Dnipro-1.