B-tým: Těsná výhra ve vršovickém derby | SK Slavia Praha

1:0
(1:0)
10. kolo, 8. 10. 2023, Xaverov
SK Slavia Praha B - Bohemians 1905 B
V 10. kole se na Xaverově utkala slávistická rezerva s béčkem Bohemians 1905. Jednobrankové vítězství červenobílých zařídil Daniel Toula.

Do derby vršovických B-týmů vstupovala slávistická rezerva jako vedoucí tým tabulky ČFL sk. A, celek Bohemians byl před zápasem na desáté příčce. V základní sestavě sešívaných opět nechyběl Milan Škoda.

Xaverov čekal na úvodní gól utkání do 17. minuty. Centr od rohového kopu propadl na zadní tyč, kde byl připraven Daniel Toula, který si poradil s přehledem a přesným zakončením otevřel skóre zápasu. Slávisté tak po první půli vedli 1:0.

Ve druhém poločase slávisté drželi vedení, v závěru utkání si hosté vytvořili velký tlak. V 90. měla rezerva Bohemians výhodu přímého kopu z dobré pozice, střela ale mířila nad bránu. Béčko Slavie tak vedení udrželo a z derby s Bohemians 1905 bere tři body! Výhru trefil Daniel Toula.

Další utkání čeká na naše béčko za 14 dní, tedy 22. 10. od 10:15 na Xaverově proti rezervě Táborska.