B-tým: Premiéra Sinyana přinesla výhru nad béčkem Táborska | SK Slavia Praha

B-tým: Premiéra Sinyana přinesla výhru nad béčkem Táborska

3:1
(1:1)
12. kolo, 22. 10. 2023, Xaverov
SK Slavia Praha B - FC Táborsko B
Ve 12. kole ČFL sk. A se slávistická rezerva utkala s béčkem Táborska. Úspěšnější byli sešívaní, kteří po brankách Daniela Touly, Michala Švece a Michalise Voriazidise zvítězili 3:1.

Proti rezervě Táborska nastoupil vůbec poprvé v sešívaných barvách Sheriff Sinyan. Po zranění z letní přípravy se do základu vrátil také Dominik Pech.

Už v sedmé minutě se béčko Slavie ujalo vedení. Jakub Kopáček vybojoval míč ve středu pole míč, posunul ho na Milan Škodu, který krásnou přihrávkou našel na pravé straně Daniel Toula, ten přesným zakončením k zadní tyči otevřel skóre utkání.

V další šanci byl Milan Škoda, který se dostal do zakončení hlavou po rohovém kopu, jeho zakončení ale skryl v rukavicích brankář hostů.

Na druhé straně zachránilo sešívané břevno, které trefil zpoza vápna Šplíchal. Horní tyč trefili také slávisté, po centru na zadní tyč zakončoval Jan Trédl, jehož tečovaná střela skončila na břevnu.

Táborsko srovnalo v závěru první půle, kdy se k míči na zadní tyči dostal Pavel Svatek a srovnal na poločasových 1:1.

V úvodu druhého půle měl velkou šanci Daniel Toula, z bezprostřední blízkosti ale střílel pouze do brankáře.

V 62. minutě si slávisté vzali zpět vedení! Z levé strany poslal do vápna centr Matěj Zachoval, míč propadl k nohám Michala Švece, který uklidil míč do brány.

Třetí trefy se slávisté dočkali v 81. minutě. Sešívaní vybojovali míč a po rychlé kombinaci postupoval sám na brankáře Michail Voriazidis, který levačkou mířil přesně!

V 86. minutě se fantasticky předvedl Jan Sirotník. Po faulu ve vápně nařídil hlavní rozhodčí pokutový kop, Honza Sirotník ale skvělým zákrokem střelu Sojky vyrazil.

Slávisté tak porazili rezervu Táborska 3:1.