B-tým: Ze hřiště Domažlic bez bodu | SK Slavia Praha

3:2
(2:1)
13. kolo, 28. 10. 2023
Jiskra Domažlice - SK Slavia Praha B
Ve 13. kole ČFL sk. A cestovalo béčko Slavie na hřiště Domažlic. Po divokém úvodu nakonec slávisté soupeři ze západu Čech podlehli těsně 2:3. Od 33. minuty navíc sešívaní hráli v deseti bez vyloučeného brankáře Jana Sirotníka.

Na hrotu útoku tentokrát chyběl Milan Škoda, který nemohl do utkání zasáhnout kvůli zdravotním problémům. Místo něj nastoupil na hrotu Stanislav Tecl. Z kádru áčka pak nastoupili také Jan SIrotník a Boluwatife Ogungbayi.

V Domažlicích se hrálo od prvních minut hodně divoké utkání. Domácí šli do vedení už v 5. minutě, kdy skóre duelu otevřel Tomáš Jedlička. Slávistické béčko dokázalo ale velice brzy srovnat, v 11. minutě vyrovnal na 1:1 Boluwatife Ogungbayi. Blesková odpověď ale přišla také ze strany domácích, kteří si hned po minutě vzali své vedení zpět. Prosadil se Petr Došlý a už ve 12. minutě tak byl stav utkání 2:1 pro domácí Jiskru.

Slávisté se snažili o vyrovnání, bohužel ale přišla 33. minuta, ve které se útočník Domažlic dral za dlouhým míčem, u kterého byl dříve než vyběhnutý Jan Sirotník. Domažlický hráč pak svým zakončením trefil ruku gólmana sešívaných, který se v té chvíli nacházel mimo šestnáctku a viděl tak červenou kartu.

Červenobílí ale dokázali i v deseti ještě do poločasu srovnat. Stanislav Tecl si naskočil našel centr ze strany a přesnou hlavičkou srovnal na poločasových 2:2.

Domácí se ale bohužel hned v úvodu druhé části dočkali třetí a také rozhodující trefy. Umístěnou hlavičkou vstřelil rozhodující gól utkání Petr Došlý. Slávistické béčko ale i v deseti nesložilo zbraně a snažilo se o srovnání skóre. Neustálým nebezpečím pro obranu Domažlic byl hlavně Stanislav Tecl. Přes herní tlak už béčko Slavie vyrovnat nedokázalo a z Domažlic jede s prázdnou.

Další utkání čeká na naše béčko na hřišti soupeře v sobotu 4. 11. od 10:30 proti rezervě Dynama Českých Budějovic.