B-tým: Remíza s Líšní na úvod přípravy | SK Slavia Praha
Více

B-tým: Remíza s Líšní na úvod přípravy

0:0
(0:0)
přát., 11. 7. 2023, Sokol Pohořelice
přát., 11. 7. 2023, Sokol Pohořelice
SK Líšeň - SK Slavia Praha B
Slávistický B-tým odehrál v úterý v podvečer první přípravné utkání na sezonu 2023/2024. Slávisté se utkali s tradičním týmem druhé nejvyšší soutěže.

Slávisté vycestovali na první přípravné utkání v letní přípravě do Pohořelic, kde se v úterý od 17:00 střetli s druholigovou Líšní.

Ve značně omlazeném kádru B-týmu si připsali své první starty za slávistickou rezervu hned dva mladíci. Na pravé straně obrany operoval od začátku sedmnáctiletý Eliáš Piták, mladší syn Karla Pitáka. V základní sestavě na pravém křídle nastoupil také nováček v B-týmu, osmnáctiletý Daniel Toula, ten už si ale první start za rezervu odbyl v předloňské sezoně v posledním utkání proti Zápům.

Premiérový start za B-tým si připsal také navrátilec z hostování z Teplic, Babacar Sy.

Utkání s Líšní se vyvíjelo v prvním poločase velmi poklidně a slávisté do zápasu vstoupili velmi zodpovědně. V prvním poločase jsme žádnou branku neviděli. V průběhu druhého dějství si sešívaní vytvořili několik příležitostí, kdy tou největší byla v 80. minutě penalta. K pokutovému kopu se postavil David Planka, ale penaltu bohužel neproměnil. Stav utkání tak zůstal nerozhodný 0:0 až do jeho konce.

Na úvod přípravy tak slávisté remizovali s tradičním druholigovým celkem Líšní 0:0. Další přípravný zápas čeká B-tým 15. července proti rezervě Norimberku v Norimberku.

0:0

Sestavy

SK Slavia Praha B

Dvořák - Trédl, Švec, Hunal, Piták - Žitný, Planka, Zachoval - Pudil A., Toula, Sy (Slavata, Voriazidis, Jelínek, Jinoch, Kneifel)

Detaily utkání

Aktuálně

12. ročník Premier Cupu ve čtvrtek v Edenu

27. 9. 2023
Ve čtvrtek 28. září proběhne v Edenu mezinárodní turnaj pro kategorii U13. Dvanáctý ročník Premier Cupu, který pořádá mládežnická akademie Slavie Praha, přivítá celkem pět týmů ze tří zemí.

U19 i U17 bez ztráty bodu, žáci na turnaji v italském Turíně

26. 9. 2023
Dorostenci z U19 a U17 mají za sebou náročný týden zakončený plným počtem bodů. Mladší žáci vyrazili na mezinárodní turnaj do Itálie. Další vítězství B-týmu proti Dukle. Starší žáci porazili Teplice. Připomeňte si výsledky mládeže v souhrnném článku.

Poslední nábor do akademie dnes ve Kbelích od 17:00!

21. 9. 2023
Září, měsíc slávistických náborů se chýlí ke konci. Pokud máte doma malého slávistu či slávistku, přiveďte ho dnes na poslední nábor do struktur akademie SK Slavia Praha.

Další články