B-tým: Remíza s Líšní na úvod přípravy | SK Slavia Praha

0:0
(0:0)
přát., 11. 7. 2023, Sokol Pohořelice
SK Líšeň - SK Slavia Praha B
Slávistický B-tým odehrál v úterý v podvečer první přípravné utkání na sezonu 2023/2024. Slávisté se utkali s tradičním týmem druhé nejvyšší soutěže.

Slávisté vycestovali na první přípravné utkání v letní přípravě do Pohořelic, kde se v úterý od 17:00 střetli s druholigovou Líšní.

Ve značně omlazeném kádru B-týmu si připsali své první starty za slávistickou rezervu hned dva mladíci. Na pravé straně obrany operoval od začátku sedmnáctiletý Eliáš Piták, mladší syn Karla Pitáka. V základní sestavě na pravém křídle nastoupil také nováček v B-týmu, osmnáctiletý Daniel Toula, ten už si ale první start za rezervu odbyl v předloňské sezoně v posledním utkání proti Zápům.

Premiérový start za B-tým si připsal také navrátilec z hostování z Teplic, Babacar Sy.

Utkání s Líšní se vyvíjelo v prvním poločase velmi poklidně a slávisté do zápasu vstoupili velmi zodpovědně. V prvním poločase jsme žádnou branku neviděli. V průběhu druhého dějství si sešívaní vytvořili několik příležitostí, kdy tou největší byla v 80. minutě penalta. K pokutovému kopu se postavil David Planka, ale penaltu bohužel neproměnil. Stav utkání tak zůstal nerozhodný 0:0 až do jeho konce.

Na úvod přípravy tak slávisté remizovali s tradičním druholigovým celkem Líšní 0:0. Další přípravný zápas čeká B-tým 15. července proti rezervě Norimberku v Norimberku.