B-tým: Výhra nad německým soupeřem | SK Slavia Praha
Více

B-tým: Výhra nad německým soupeřem

0:4
(0:2)
přát., 15. 7. 2023, Norimberk
přát., 15. 7. 2023, Norimberk
1. FC Norimberk - SK Slavia Praha B
Slávistický B-tým odehrál v sobotu druhé přípravné utkání na sezonu 2023/2024. V něm se slávisté představili na půdě německého Norimberku, který porazili vysoko 4:0.

Slávisté do druhého přípravného utkání vstoupili doplněni o hráče, kteří absolvovali soustředění s A-týmem. K B-týmu se už připojil stoper Mikuláš Konečný a křídelník Victor Boluwatife Ogungbayi. Středopolař Dominik Pech se zotavuje ze zranění, které si přivodil v přípravném utkání na soustředění v Rakousku. Mezi tři tyče se pak proti rezervě německého Norimberku postavil navrátilec z hostování Jan Sirotník.

Slávisté do utkání vstoupili velmi aktivně a připravili si hned několik šancí. Tou největší byla v 33. minutě šance Davida Planky, který ji naplno využil a poslal sešívané do vedení 1:0. Druhý slávistický gól na sebe nenechal dlouho čekat. Ve 41. minutě se prosadil nigerijský křídelník Victor Boluwatife Ogungbayi a zvyšoval na 2:0. Po patnácti minutách druhého poločasu se do šance dostal Adam Pudil, který také nezaváhal a zvýšil skóre na 3:0. Pomyslnou třešničkou na dortu byla trefa ze 71. minuty, kdy na konečných 4:0 pečetil výsledek navrátilec z hostování Řek Michail Voriazidis.

Slávisté si tak v druhém přípravném utkání poradili s rezervou německého 1.FC Norimberk 4:0 a nový realizační tým si tak připsal první výhru na lavičce slávistického B-týmu. Další přípravné utkání sehrají sešívaní ve středu 19. července s Teplicemi „B“ v Roudnici nad Labem od 10:30.

0:4

Sestavy

SK Slavia Praha B

Sirotník - Piták, Hunal, Švec, Trédl - Žitný, Jelínek, Planka - Sy, Ogungbayi, Toula (Slavata, Konečný, Zachoval, Kneifel, Pudil A., Jinoch, Voriazidis)

Detaily utkání

Branky
33. Planka, 41. Ogungbayi, 60. A. Pudil, 71. Voriazidis

Aktuálně

12. ročník Premier Cupu ve čtvrtek v Edenu

27. 9. 2023
Ve čtvrtek 28. září proběhne v Edenu mezinárodní turnaj pro kategorii U13. Dvanáctý ročník Premier Cupu, který pořádá mládežnická akademie Slavie Praha, přivítá celkem pět týmů ze tří zemí.

U19 i U17 bez ztráty bodu, žáci na turnaji v italském Turíně

26. 9. 2023
Dorostenci z U19 a U17 mají za sebou náročný týden zakončený plným počtem bodů. Mladší žáci vyrazili na mezinárodní turnaj do Itálie. Další vítězství B-týmu proti Dukle. Starší žáci porazili Teplice. Připomeňte si výsledky mládeže v souhrnném článku.

Poslední nábor do akademie dnes ve Kbelích od 17:00!

21. 9. 2023
Září, měsíc slávistických náborů se chýlí ke konci. Pokud máte doma malého slávistu či slávistku, přiveďte ho dnes na poslední nábor do struktur akademie SK Slavia Praha.

Další články