B-tým: Remíza s druholigovým soupeřem z Izraele | SK Slavia Praha

B-tým: Remíza s druholigovým soupeřem z Izraele

2:2
(2:1)
přát., 24. 7. 2023, Xaverov
SK Slavia Praha B - Hapoel Akko FC
Dalším soupeřem sešívaného béčka v přípravě na blížící se start soutěže byl druholigový celek Happoel Akkra z Izraele, zápas nakonec skončil remízou 2:2.

Hosté šli v úvodu do vedení, když se míč několikrát v malém vápně odrazil přímo k nohám Gitaye Sofira, který z bezprostřední blízkosti doklepl míč do sítě.

Slávisté v 16. minutě dokázali srovnat. Na centr Tomáše Jelínka z pravé strany si naskočil Boluwatife Ogungbayi a přesnou hlavičkou překonal brankáře soupeře. Důrazně hrajícího soupeře překonali slávisté podruhé ve 30. minutě. Tomáš Jelínek poslal pěkný dlouhý míč na levou stranu na Matěje Zachovala, který ideálně našel z první před brankou Babacara Sy, ten rozvlnil síť za zády gólmana Happoelu Akkra podruhé.

O malou chvíli později vyslal nadějnou střelu z přímého kopu Boluwatife Ogungbayi, tentokrát byl ale brankář připraven.

Do kabin se tak šlo za slávistického vedení 2:1.

Hned ve druhé minutě druhého poločasu našel Babacar Sy přesným centrem na malém vápně Adama Pudila, před kterým na poslední chvíli odvrátil obránce soupeře míč na roh. Na druhé straně měl dobrou příležitost Ryan Amir, který ale střílel těsně vedle. Do dobré střelecké pozice se za sešívané dostal Josef Jinoch, jeho střelu z vápna ale brankář vytáhl na další rohový kop.

Hosté dokázali v závěru srovnat. Útočící hráč se ocitl na pravé straně osamocen, jeho zakončení ale dokázal Filip Slavata vyrazit. K odraženému míči se ale dostal Ryan Amir, který doklepl míč do stíě.

Béčko tak remizovalo s izraelský celkem Happoel Akkra 2:2.

Remízu s druholigovým izraelským celkem komentoval trenér David Střihavka: „Soupeř byl hodně kvalitní, obzvláště v první půli. Prvních dvacet minut na nás vylezl v hodně vysokém presinku, hráli hodně důrazně. Hráči soupeře byli hodně fyzicky zdatní. Velmi dobrý soupeř, možná jsme to z videa, které jsme měli před zápasem, ani tolik nečekali. . Po té úvodní pasáži jsme se dostali do hry, hodně jsme kombinovali a vytvořili si převahu. Byly tam krásné akce, dali jsme pěkné góly. Otočili jsme nepříznivý výsledek, tým ukázal charakter. První půli jsme měli pod kontrolou. Do druhé půle jsme sáhli do sestavy, tak se tempo a herní kvalita trochu zpomalí. Měli jsme dvě velké tutové šance. Kdybychom dali na 3:1, bylo by po zápase. Soupeř se nakonec dočkal remízy. Pro nás to byla hodně dobrá prověrka, soupeř z druhé izraelské ligy měl kvalitu. V konečném výsledku jsme spokojení,“ hodnotil duel s trenér B-týmu David Střihavka.