B-tým: Vítězný vstup do jarní části | SK Slavia Praha

3:0
(2:0)
16. kolo, 3. 3. 2024, Eden UMT
SK Slavia Praha B - FK Admira Praha
V prvním jarním kole ČFL skupiny A se béčko Slavie na umělé trávě v Edenu utkalo s Admirou Praha. Slávisté zvítězili 3:0, dvakrát se trefil Boluwatife Ogungbayi, jednu trefu přidal Mikuláš Konečný.

Sešívaní začali utkání jako tradičně velice aktivně a brzy šli do vedení. Nejprve Milan Škoda vyslal nápaditě do volného prostoru Babacara Sy, jehož přihrávku zblokovala obrana na roh. Na centr od rohového praporku si skvěle naskočil Mikuláš Konečný a uklidil míč přesně k tyči.

V 11. minutě se k odraženému míči dostal Boluwatife Ogungbayi, zpoza vápna ale pálil nad branku. Další povedené zakončení si tentokrát připsal Dominik Pech, jehož technická rána z hranice šestnáctky orazítkovala tyč. Ve 22. minutě se béčko radovalo z druhé trefy. Jan Trédl zatáhl míč po pravé straně, jeho přesný centr si našel Boluwatife Ogungbayi, který z první krásně zakončil – 2:0. Další dobrou šanci měl po rohu opět Mikuláš Konečný, tentokrát hlavičkoval nad.

Babacar Sy využil ve 38- minutě zaváhání v obraně Admiry a postupoval z poloviny hřiště sám na brankáře hostů, kterého ale překonat nedokázal. O malou chvíli později po dobré kombinaci pronikl do vápna Matěj Zachoval, který byl faulován. K rozehrávce pokutového kopu se postavil Milan Škoda, který ale přestřelil.

Těsně před koncem první půle Babacar Sy nahrával před branku, kde se k zakončení dostal Boluwatife Ogungbayi, tentokrát jeho střelu zastavil brankář Keller.

Do šaten se tak šlo za vedení našeho béčka 2:0.

V úvodu druhé půle se do dobré šance dostal Dominik Pech, jeho lobu ale v cestě do branky zabránil jeden z obránců. Podobný moment nastal o malou chvíli později, tentokrát pálil Boluwatife Ogungbayi, jehož střelu hlavou vytěsnil na roh obránce Admiry. O pár minut později postupoval Milan Škoda sám na brankáře, z úhlu ale levačkou branku minul. 72. minuta přinesla další velkou šanci, Babacar Sy se protlačil k míči a byl sám před Kellerem, kterého ale nepřekonal.

Admira mírně zvýšila svoji aktivitu, ale do žádné velké příležitosti se hosté neprotlačili. Naopak definitivní razítko přidalo slávistické béčko. Boluwatife Ogungbayi se po nakrátko rozehrané standardní situaci dostal ke střele z dvaceti metrů a krásnou ranou do šibenice potvrdil úspěšný vstup béčka do jarní části. Béčko vede tabulku ČFL skupiny A se čtyřbodovým náskokem!

V dalším kole bude soupeřem sešívaných Králův Dvůr, hraje se na půdě soupeře v sobotu 9. 3. od 14:30.