0:2
(0:1)
27. kolo, 17. 5. 2024, Svépomoc - Tábor
FC Táborsko B - SK Slavia Praha B
Slávistický B-tým v pátek 17. května ve 27. kole ČFL skupiny A vyzval rezervu Táborska. Sešívaní zvítězili 2:0, prosadil se Daniel Toula a Jan Trédl. Po sedmi měsících se mezi tři tyče vrátil Ondřej Kolář.

Slávisté vstoupili do pátečního utkání s Akademií Táborska s uzdraveným Ondřejem Kolářem mezi třemi tyčemi a Stanislavem Teclem v útoku.

V prvním poločase oba týmy hrozily ze zajímavých příležitostí, avšak nikomu se skórovat nepodařilo. Nerozhodný bezbrankový stav trval až do nastavení prvního poločasu. Ve třetí minutě nastavení prvního poločasu si z autu narazil s Ogungbayiem Trédl a poslal centr do vápna, kde si ho na zadní tyči našel Daniel Toula a hlavou otevřel skóre zápasu – 0:1.

Do druhého poločasu vstoupili slávisté posilněni brankou ze závěru prvního dějství a bylo to od první minuty znát. Slávisté se tlačili za vstřelením branky, která by znamenala dvougólové odskočení. Běžela 63. minuta, když se středem hřiště v rychlosti s míčem až do vápna prosmýkl Daniel Toula. Jeho první pokus brankář domácích vyrazil, k jeho smůle pouze zpět ke kopačkám Touly. Ten míč posunul před prázdnou bránu, kde už se Jan Trédl nemýlil – 0:2.

Slávistický B-tým si tak připsal důležité tři body a drží si náskok na prvním místě před Domažlicemi. Příští utkání sešívaného béčka je na programu v neděli 26. května od 10:15, právě proti druhým Domažlicím na Xaverově.

Slávisti, přijďte podpořit B-tým v cestě do druhé ligy!