1:3
(0:3)
30. kolo, 9. 6. 2024
Sokol Hostouň - SK Slavia Praha B
Slávistický B-tým v neděli 9. června vycestoval k poslednímu utkání v základní části ČFL skupiny A. Slávisté ve 30. kole porazili Hostouň 3:1. Dvakrát se trefil Lukáš Vorlický, jednu branku přidal Tomáš Jelínek.

Slávisté s jistou účastí v baráži vyrazili k poslednímu kolu ČFL skupiny A do Hostouně. Hlavní trenér David Střihavka poslal v základní sestavě na hřiště také hráče, kteří v průběhu sezony nedostávali tolik šancí, nebo je v průběhu potkalo zranění a do hry se už nedostali.

I tato pozměněná sestava od prvních minut domácí Hostouň výrazně trápila. Už v sedmé minutě se k Tomáši Jelínkovi dostal na hranici vápna odražený centr, který poslat směrem na bránu a míč doskákal až za záda brankáře – 0:1.

Slávisté stále drželi otěže utkání na své straně a soupeře nepouštěli do větších příležitostí. Ve 29. minutě si přihrávku od Pavla Behenského na polovině hřiště převzal Lukáš Volický, narazil si s Elmedinem Ramou a prodribloval až do pokutového území. Tam z úrovně penalty napřáhl poslal sešívané do dvoubrankového vedení – 0:2.

Deset metrů za vápnem domácích byl ve 35. minutě faulován Elmedin Rama a slávisté tak dostali možnost zahrávat volný přímý kop. K tomu se postavil Lukáš Vorlický a ostrou nechytatelnou ránou poslal míč přímo za záda brankáře – 0:3.

Do druhého poločasu vstoupila aktivněji Hostouň. Několik vypracovaných šancí svými pohotovými a neohroženými zákroky zlikvidoval Filip Slavata. V 69. minutě však prošel míč skrz obranu, Slavata musel vyběhnout a útočníka domácích ve vápně zfauloval což znamenalo penaltu. Tu domácí Etemike proměnil – 1:3.

Do konce utkání už však žádné branky nepadli a sešívaní tak zvítězili i v posledním utkání ČFL skupiny A. Nyní je už čeká baráž o druhou ligu, ve které vyzvou Velvary. Utkání baráže se odehrají ve středu 12. června od 18:00 ve Velvarech, odveta je pak na Xaverově v sobotu 15. června od 10:15.