3:0
(2:0)
N3, 15. 5. 2024, Fortuna Arena
SK Slavia Praha - FC Viktoria Plzeň
Slávisti ve třetím kole nadstavby porazili v Edenu Viktorii Plzeň 3:0. Duel rozhodli v úvodních deseti minutách, kdy se podruhé v červenobílém prosadil Ondřej Zmrzlý, Oscar na něj navázal krásnou ranou z dálky. Definitivní podobu výsledku dal v nastavení Václav Jurečka.

Utkání přihlíželo 17 895 fanoušků, manko na čelo tabulky je dva zápasy před koncem ročníku znovu čtyřbodové. Jak to ve vyprodané Fortuna Areně ve středu večer vypadalo?

Trenérský štáb udělal oproti 311. derby čtyři změny. Od první minuty vyběhli Lukáš Provod, Ondřej Zmrzlý, David Zima a Lukáš Masopust. S kapitánskou páskou vedl tým Petr Ševčík, oba kluby navázaly na své předchozí společné aktivity v oblasti CSR a sbíraly naběhané kilometry na podporu Centra Paraple. Slávisti rovněž před výkopem vynesli dresy popsané Braillovým písmem a toužili odčinit dvě letošní porážky se Západočechy.

V Edenu jim podlehli 1:2, ve Štruncových sadech 0:1.

Výběr Jindřicha Trpišovského začal skvěle, v 5. minutě po narážečce Oscara s Provodem plzeňský gólman Jedlička pouze vyrazil střílenou přihrávku a Ondřej Zmrzlý neměl s dorážkou vážnější problém - 1:0. Lednová posila z Olomouce si připsala druhý ligový zásah v červenobílém dresu.

V 9. minutě Jindřich Staněk dlouhým odkopem poslal do šance Ivana Schranze, plzeňská obrana odolala za cenu rohového kopu. Po jeho exekuci se balon dostal k Oscarovi, který jej z hranice 30 metrů šajtlí levačkou nádherně poslal k tyči. Jedlička plachtil vzduchem marně - 2:0.

Do rány Chorého vložil na poslední chvíli nohu Lukáš Masopust, ve 22. minutě srazil těsně před pokutovým územím Hejda Provoda, kapitán Plzně obdržel první žlutou kartu utkání. Provodův volný přímý kop skončil na zdi, Zmrzlý pálil vysoko nad. Tři minuty před koncem prožil nepříjemný okamžik Staněk, balon do vlastní branky málem dopravil obětavý Masopust. Následný roh i další dva v nastavené jedné minutě domácí bez potíží ubránili, do kabiny zamířili s vedením 2:0.

Ve 47. minutě po střetu Ogbua s Mosquerou v pokutovém území nařídil rozhodčí Rouček ve prospěch Plzně penaltu, po dlouhém přezkoumání situace u VAR ji odvolal. Dvě Provodovy střely obránci soupeře zablokovali, proti krásné ráně z levačky Mojmíra Chytila pomohla Jedličkovi spojnice. Po křižném pasu od Provoda sebral Zmzrlému jistý gól na zadní tyči Hranáč.

V 65. minutě slávisti prožili další gólovou radost, branka Provoda, který zahrál plzeňskému brankáři z úhlu na housle, ale neplatila pro ofsajd. O 12 minut později natáhl ke střele Ševčík, pravačkou těsně minul. V té době už byli na hrací ploše Matěj Jurásek s Václavem Jurečkou, kteří nahradili Schranze a Provoda.

V 80. minutě měl odpracováno Mojmír Chytil, přepustil místo Micku van Burenovi. Ogbuova hlavička prosvištěla nad břevnem, Staněk fantasticky na čáře lapil projektil od Kalvacha. Na poslední minuty se na hřiště podívali i Conrad Wallem s Christosem Zafeirisem. Už v nastaveném čase skóroval po centru Matěje Juráska z levé strany Václav Jurečka - 3:0!

Nic dalšího už se v duelu, kterému přihlíželo 17 895 fanoušků, nestalo. Slávisti zvítězili 3:0 a snížili manko na první místo na čtyři body. Předposlední utkání sezony čeká výběr Jindřicha Trpišovského v sobotu od 18:00 v Uherském Hradišti proti domácímu Slovácku.