Výhra na Slovácku a konečné druhé místo v tabulce | SK Slavia Praha

Výhra na Slovácku a konečné druhé místo v tabulce

1:2
(0:0)
N4, 18. 5. 2024, Městský fotbalový stadion Miroslava Valenty
1.FC Slovácko - SK Slavia Praha
Slávisti ve 4. kole FORTUNA:LIGA Finále zvítězili v Uherském Hradišti nad domácím Slováckem 2:1 brankami Holeše s Chytilem, před posledním zápasem sezony ale mají na čelo tabulky nedostižné manko čtyř bodů. V ligovém ročníku 2023/24 obsadí sešívaní druhou příčku.

Základní sestava doznala oproti středečnímu domácímu střetu s Plzní tří změn. Do sestavy se vrátil po karetním trestu Tomáš Holeš, Václava Jurečku na hrotu útoku podporoval Matěj Jurásek.

V předchozích dvou vzájemných duelech letošní sezony sešívaní brali dvě výhry, v Edenu zvítězili 2:0, před dvěma měsíci v Uherském Hradišti slavili tři body po výsledku 3:1.

Do první šance se na stadionu Miroslava Valenty dostali domácí, David Zima včasným skluzem útočnému snažení Kvasiny zamezil. V 8. minutě ukryl střílený centr Ondřeje Zmrzlého do rukavic Heča. Gólman Slovácka si poradil i se zakončením Václava Jurečky, který jej zkusil z úhlu přelobovat. Ve 12. minutě Ivan Schranz vytloukl pravačkou blok a vybojoval rohový kop, po kterém Oscarův halfvolej prolétl vysoko nad břevnem.

Po dvaceti minutách hry hlavičkoval v gólové šanci Matěj Jurásek, Heča míč s problémy vyrazil na svou levou tyč. Zmrzlý vypnul svým projektilem jen boční síť, Jurečka tváří v tvář Hečovi neuspěl ani podruhé, pozici mu připravil Jurásek. Ve 33. minutě prosvištěla dělovka Tomáše Holeše těsně vedle levé tyče. O čtyři minuty později byl metr před pokutovým územím sražen Jurásek, volný přímý kop si vzal na starost David Douděra, ale nebyl přesný. Dvě minuty před koncem poločasu Holeš s Ogbuem společnými silami zabránili ve skórování Kohútovi.

Po Jurečkově sklepnutí hlavou branku levačkou přestřelil Jurásek, Zimovu hlavičku po rohovém fantasticky vytáhl konečky rukavic Heča.

Do druhého poločasu nahradil indisponovaného Petra Ševčíka Christos Zafeiris, slávisti hned zatlačili domácí, Douděra střílel v záklonu mimo. Kohútovu pumelici vytěsnil Jindřich Staněk, Slovácko pak přežilo i obrovský závar po hlavičce Jurečky, kdy balon tančil po brankové čáře. V 55. minutě Zafeiris našel centrem Douděru, který halfvolejem trefil Holzerovu hlavu. Po hodině hry měl vedoucí branku na noze Jurečka, Holešovu střílenou přihrávku ale do sítě dostat nedokázal.

Následovalo dvojité střídání, odpracováno měli Schranz s Juráskem, jejich pozice zaujali Lukáš Provod a Mojmír Chytil, a také vedoucí branka Slavie. Na nádhernou ránu z levé nohy Tomáše Holeše Heča nedosáhl, balon skončil u vzdálenější tyče – 0:1. Asistenci po pár vteřinách pobytu na hřišti zapsal Provod.

Sešívaní vedení udrželi jen tři minuty, přihrávku Kohúta do předbrankového prostoru usměrnil smolně za Staňkova záda Zima - 1:1. V 70. minutě Jurečkovi zmenšil Heča střelecký úhel, Mojmír Chytil už ale recept na domácího gólmana našel, do sítě poslal pas od Douděry z pravé strany hřiště – 1:2.

V 76. minutě nahradil Conrad Wallem Zmrzlého, o šest minut později Jurečka přepustil místo Muhamedu Tijanimu. Hlavička Reinberka se mezi tři tyče nevešla, v nastavení už si ani jeden tým výraznější příležitost nevypracoval. Slávisti vyhráli nad domácím týmem 2:1.

Poslední utkání v ligovém ročníku 2023/24 odehraje výběr Jindřicha Trpišovského v neděli 26. května v Edenu proti Mladé Boleslavi.