Skvělý vstup do sezony: Juniorka porazila mistrovské Brno! | SK Slavia Praha

Skvělý vstup do sezony: Juniorka porazila mistrovské Brno!

2:0
(0:0)
1. kolo, 29. 7. 2013, Xaverov
SK Slavia Praha - FC Zbrojovka Brno
Branky: <b>Branky:</b> 67. Prošek, 90. Duga. Ve 34. minutě nedal Hurka penaltu. <b>ŽK:</b> Vondráček - Černý, Zezula, Jukl, 90+2. Stehlík. <b>Rozhodčí:</b> Mokrusch – Nádvorník, Košan.
PRAHA/HORNÍ POČERNICE – Do nové sezony vstoupila v pondělí slávistická juniorka. A start to byl opravdu ostrý, protože na Xaverov přijel loňský mistr z Brna. Sešívaní utkání pod vedením nového trenéra zvládli a ze souboje mistra s vicemistrem z loňské sezony berou tři body!
V sestavě sešívaných se z A týmu objevili Dostál, Bazal, Hurka a Vondráček. V brance dostal přednost Karel Hrubeš a stoperské duo tvořil kapitán Zákostelský s Čepelákem.

Slávisté byli sice od začátku utkání aktivnějším týmem, první velkou šanci si ale připsali hosté. V 17. minutě chyboval Čepelák, ale Jukl nastřelil tyč a pokus dobíhajícího Kuglera šel mimo Hrubešovu branku.

V dresu Slavie byl aktivní Martin Hurka, ale ve finální fázi chyběla jeho hře přesnost. Ve 34. přišla velká chvíle slávistického odchovance. Hurka ale nařízenou penaltu bohužel neproměnil, brankář Veselý střelu vyrazil.

Ve druhé půli byla Slavia jasně dominantním týmem. Dobrý výkon v útoku navíc podpořila jistě hrající defenziva. Gólu se zhruba čtyři stovky diváků, mezi nimiž nechybělo nejužší slávistické vedení, dočkaly v 67. minutě.

Jan Peterka vybojoval míč, krásně ho posunul na Hrubého a ten vysunul Vondráčka. Útočník sešívaných ještě trefil tyč, ale velmi povedený a rychlý protiútok zakončil přesnou dorážkou Václav Prošek.

Závěr zápasu si sešívaní pohlídali. Navíc gólovou pojistku přidal v závěru Denis Duga, který byl na hřišti v tu chvíli pár minut. Mladý záložník si naběhl na přihrávku za obranu a chladnokrevně překonal gólmana Brna, které trénoval bývalý slávista Richard Dostálek.

Slávistům tak vstup do sezony vyšel na jedničku a čeká je velmi perný týden. Ve čtvrtek hraje tým Daniela Šmejkala ve Varnsdrofu a v neděli přivítá Slavia na Xaverově v derby Spartu. Derby se hraje 4. srpna od 15 hodin.

Trenér Šmejkal: Kvalitní utkání a zasloužená výhra

„Na to, že se jednalo o první utkání, tak se nehrál vůbec špatný fotbal. Brno bylo velmi kvalitním soupeřem. V prvních dvaceti minutách byla hra vyrovnaná, postupem času jsme si začali vytvářet tlak. Z toho vznikla penalta, kterou jsme bohužel neproměnili. Následné šance jsme také nedotáhli do zdárného konce,“ okomentoval první půli trenér Slavie Daniel Šmejkal.

„Do druhé půle jsme vstoupili aktivně. Cítil jsem, že chceme jít více za vítězstvím. Byli jsme za to odměněni vedoucím gólem a v poslední minutě jsme navíc proměnili brejkovou situaci,“ těšilo slávistického trenéra. „Diváci viděli kvalitní utkání, které jsme, myslím, zaslouženě vyhráli,“ dodal trenér.