Rozhodla první půle. Juniorka prohrála s Bohemians 1905 2:4 | SK Slavia Praha

Rozhodla první půle. Juniorka prohrála s Bohemians 1905 2:4

4:2
(2:0)
6. kolo, 20. 8. 2013, Uhříněves
Bohemians 1905 - SK Slavia Praha
Branky: <b>Branky:</b> 19. a 82. Klavík, 36. Žaloudek, 41. Nerad – 47. Verner, 49. Liška <b>ŽK:</b> Žaloudek, Hubínek - Zákostelský, Smolák
PRAHA/UHŘÍNĚVES – Juniorka nestačila na Bohemians 1905 a o osudu zápasu rozhodl už první poločas. Ten slávisté prohráli 0:3 a i přes skvělý začátek druhé půle, kdy sešívaní snížili na rozdíl jediné branky, se jim stav utkání už zvrátit nepodařilo.

Hra v prvním poločase přitom rozhodně nevypadala tak jednoznačně, jako jeho konečné skóre. Slavia ale doplatila na dva rychlé protiútoky a smolnou standardní situaci v závěru pětačtyřicetiminutovky.

Klokani se dostali do vedení v 19. minutě, kdy se po rychlém brejku prosadil do odkryté branky Adam Klavík. Ve 36. minutě pak po podobné akci sice Hrubeš dobře zasáhl proti střele z velkého vápna, dobíhající Žaloudek ale poslal míč do opuštěné sítě podruhé.

Poslední branka první půle padla ve 41. minutě. Petr Nerad si postavil míč k přímému kopu ze dvaceti metrů, jeden ze skákajících hráčů ve zdi míč tečoval a balon zaplul ke vzdálenější tyči do protipohybu Karla Hrubeše.

Do druhého poločasu ale vstoupila úplně vyměněná Slavia. Svěřenci trenére Šmejkala zvedli hlavu a během dvou minut snížili na 2:3. Nejprve ve 47. minutě napřáhl Verner z velkého vápna a jeho střela zapadla o tyčku do brány, o minutu později pak Liška dorážel Hurkovu střelu, kterou Havránek jen vyrazil před sebe.

A kdyby Martin Hurka v padesáté minutě proměnil svoji šanci, ve které poslal míč z úhlu jen do břevna, mohlo být pro Slavii ještě veseleji. Fantastický nástup do druhé půle ale postupně vyprchal a hra se opět vyrovnala, v 69. minutě Žaloudek ve velké šanci dokonce nastřelil tyč.

Definitivní podobu dala tak výsledku 82. minuta, kdy si centr z levé strany našel podruhé v zápase Adam Klavík a upravil na konečných 4:2 pro Bohemians. Další utkání čeká juniorku v pondělí 26. srpna, kdy od 17 hodin hostí na Xaverově Hradec Králové.