Juniorka v nešťastném utkání vysoko podlehla Hradci | SK Slavia Praha

Juniorka v nešťastném utkání vysoko podlehla Hradci

2:6
(1:3)
7. kolo, 26. 8. 2013, Xaverov
SK Slavia Praha - FC Hradec Králové
Branky: <b>Branky:</b> 14. Peterka, 73. Verner – 40., 44. a 77. Voltr, 30. Kraják, 60. Krčál, 86. Pago. <b>ŽK:</b> Bejbl, Čepelák – Soukup, Vobejda <b>Rozhodčí:</b> Černý – Arnošt, Musil
PRAHA/HORNÍ POČERNICE - Juniorka Slavia prohrála v dalším kole soutěže s Hradcem Králové 2:6. V nešťastném utkání proti zkušenému Hradci dostali sešívaní několik smolných gólů.

Slávistická juniorka nastoupila v pondělí proti silnému Hradci Králové, který navíc na utkání posílili čtyři stabilní hráči A týmu. Obranu hosté navíc vyztužil Robert Pillár, který loni střílel góly za slovenskou Senici.

Vstup do utkání vyšel sešívaným, v jejichž sestavě se poprvé objevil stoper Tomáš Souček z A dorostu, na jedničku. Už v šesté minutě se Václav Prošek dostal přes brankáře, ale z úhlu dobře neodcentroval před odkrytou branku.

Gólovou radost přinesla 14. minuta. Jan Peterka se středem hřiště dostal až do vápna a přesnou střelou k tyči poslal sešívané do vedení. Po půlhodině hry už ale bylo vyrovnáno. Šťastnou tečí prudkého centru se prosadil Ondřej Kraják.

Ještě před přestávkou udělali hosté možná rozhodující krok k vítězství. Ve 40. minutě se poprvé gólově prezentoval Voltr. Za čtyři minuty přidal hradecký útočník druhý gól. Hrubeš si sice na míč sáhl, ten přesto skončil v síti.

Zkušené hradecké mužstvo nadějný výsledek kontrolovalo a slávisty navíc srážely smolné góly. V 60. minutě po rohovém kopu přesnou hlavičkou navýšil skóre Krčál. Snížení na 2:4 přišlo díky přesné trefě Miroslava Vernera z přímého kopu.

Závěr ale patřil Hradci, respektive jeho dvěma pro slávisty smolným střelám. V 77. minutě uzavřel tečovanou střelou hattrick Voltr. Čtyři minuty před koncem navíc prošel před vápnem Pago a dalším prudkým pokusem, kterému do síti pomohla teč ve skrumáži před brankou, uzavřel na konečných 2:6 pro Hradec Králové.

Slávistická juniorka v nešťastném utkání nenapravila zaváhání z minulého týdne proti Bohemians Praha 1905. Za týden jednou svěřenci trenéra Daniela Šmejkala do Olomouce.

Projevila se kvalita a zkušenost soupeře, přiznal trenér Šmejkal

Slávistický trenér si pochvaloval začátek zápasu. „Do utkání jsme vstoupili velmi dobře. Vedení jsme si zasloužili a musím říct, že z nás byla cítit touha po úspěchu. Postupem času se ale začala projevovat kvalita a zkušenost soupeře. Ten byl posílen o několik hráčů z A týmu,“ začal své zápasové hodnocení trenér Daniel Šmejkal.

„Soupeř vyhrál zcela zaslouženě. Pro nás jsou to cenné zkušenosti. V zápase proti Hradci totiž nastoupil velmi mladý tým,“ pokračoval trenér, který dal poprvé šanci střednímu obránci Součkovi z A dorostu.

„Honza Zákostelský měl zdravotní problémy. Tomáš Souček neodehrál špatné utkání, až na jednu chybu v rozehrávce to zvládl,“ dodal kouč juniorky, který oproti utkání s Bohemians Praha 1905 udělal čtyři změny v sestavě.

„Proti Bohemce hráli kluci z A týmu, kteří s námi tentokrát kvůli středečnímu pohárovému utkání s Chomutovem nebyli. Dostali tedy konečně šanci mladí hráči ročníků 93, 94 a 95. Byly to pro ně cenné zkušenosti,“ komentoval trenér, který se nerad vrací k zápasu z minulého týdne. „Přístup v utkání s Hradcem mi tolik nevadí oproti zápasu, který jsme odehráli v úterý na Bohemians Praha 1905,“ zakončil Šmejkal.