Spolupráce s partnerskými kluby | SK Slavia Praha
Více

Spolupráce s partnerskými kluby

Slavia spustila projekt partnerských klubů v roce 2017. Od roku 2023 se slávistická mládež vydala novým směrem výchovy nejmladších talentů, právě ve spojení s partnerskými kluby. (Více o projektu přípravek)

Projekt partnerských klubů vychází z inspirace zahraničních velkoklubů. Hlavním cílem projektu je rozvíjet mládežnický fotbal v Praze a jejím okolí. Projekt plně zapadá do nastavené koncepce výchovy talentů, kdy do mládežnické akademie SK Slavia Praha chceme přivádět co nejvíce připravené hráče. Projekt je nastaven také pro výpomoc partnerským klubům na úrovni rozvoje hráčů, ale také trenérů a informovanosti rodičů.

Základní myšlenkou je rozvoj co možná největšího počtu dětí, a to nejen v akademii SK Slavia Praha, ale také právě v regionálních klubech. Získávání správných návyků, lásky ke sportu a životních hodnot je vždy na prvním místě.

Ti nejtalentovanější děti v partnerských klubech po individuálních konzultacích přecházejí do akademie SK Slavia Praha.

Předpokladem a pilířem spolupráce je vzájemná komunikace a spolupráce mezi trenéry SK Slavia Praha a trenéry partnerských klubů za účelem společného rozvoje hráčů.

Hlavní partnerské kluby úzce spolupracující: Spartak Kbely, ABC Braník, FC Háje, SK Zbraslav, TJ Březiněves, ČAFC Praha
Velmi blízkou spolupráci máme také s Jihočeskou Fotbalovou Akademií (JFA), FK Neratovicemi-Byškovicemi, SK Rapidem Psáry a dalšími kluby u nás.

Vybrané projekty ve spolupráci s partnerskými kluby

  • Metodika tréninkového procesu - SK Slavia Praha se snaží co nejvíce jednotlivé partnerské kluby metodicky podpořit a sjednotit. Cílem je zajistit ještě větší zaujetí dětí pro sport, pohyb a fotbal a zvýšení efektivity tréninkového procesu.
  • Společná výchova nejmladších talentů - Ve spolupráci s vybranými partnerskými kluby docházejí každý týden trenéři akademie SK Slavia Praha do tréninků přípravkových kategorií a poznávají všechny hráče.
  • Výběr hráčů - Nejtalentovanější hráči pak míří do kategorie U8/U9 akademie SK Slavia Praha.
  • Podpora A-týmu - Všichni členové partnerských klubů mají pravidelnou možnost navštěvovat vybraná utkání A-týmu a podílet se na doprovodu hráčů před zápasem.
  • Nábor – Akademie SK Slavia Praha pořádá nábory v partnerských klubech do struktur mládeže SK Slavia Praha. Děti budou následně docházet na tréninky do klubu, ve kterém se náboru účastnily.
  • SlaviaTalent – Vybraní hráči partnerských klubů U10 a mladší absolvují pravidelné tréninkové jednotky pod vedením trenérů akademie SK Slavia Praha.
  • Turnaje – Mládežnická akademie SK Slavia Praha pořádá každoročně dva turnaje pro přípravkové kategorie, kde mají partnerské kluby možnost „poměřit síly“ s týmy SK Slavia Praha.
  • Školičky – Akademie SK Slavia Praha poskytuje partnerským klubům personální i metodickou výpomoc při trénování nejmenších kategorií.

Kontakty na úzce spolupracující partnerské kluby

ČAFC PRAHA
Kontaktní osoba za ČAFC Praha: David Kopec – 777 234 679, david.kopec@seznam.cz
Adresa: K Vodě 3186, Praha 10 Záběhlice

TJ BŘEZINĚVES
Kontaktní osoba za Březiněves: Tomáš Bezpalec - 603 800 918, zacibrezineves@seznam.cz
Adresa: Na Hlavní 149, 182 00 Praha - Březiněves

SK ZBRASLAV
Kontaktní osoba za Zbraslav: Jiří Valach - 739 771 932, jirivalach@seznam.cz
Adresa: Pod Havlínem 1302, Praha 5, 156 00 Zbraslav

ABC BRANÍK
Kontaktní osoba za Braník: Filip Krhut 737 663 601, fkrhut@gmail.com
Adresa: Za Mlýnem 1774, 147 00 Praha 4 - Braník

SPARTAK KBELY
Kontaktní osoba za Kbely: Vít Mrkvička - 606 660 994, vitamrkvicka@email.cz
Adresa: Železnobrodská 961, 197 00 Kbely

FC HÁJE JIŽNÍ MĚSTO
Kontaktní osoba za Háje: Renata Klíčová - 603 154 352, r.klicova@seznam.cz
Adresa: Sportovní areál K jezeru, Praha 4 - Háje 149 00