Juniorka: Domácí prohra s Libercem | SK Slavia Praha

1:2
(1:2)
6. kolo, 26. 8. 2018, Xaverov
SK Slavia Praha - FC Slovan Liberec
V 6. kole Juniorské ligy přivítali sešívaní na Xaverově Liberec. Na úvodní trefu hostů dokázal odpovědět Michal Frydrych, o výhře Liberce rozhodl z penalty Radek Voltr.

Za sešívané nastoupili v základní sestavě z kádru A-týmu Martin Vantruba, Michal Frydrych, Jaroslav Zelený, Jonas Auer a Matěj Valenta, na druhé straně pak brankář Filip Nguyen, Michal Fukala, Jakub Pešek, Tom Ulbrich, Dominik Gembický, Aleš Nesický, Oscar Dorley a Radek Voltr.

Liberec od úvodu více držel míč a jeho územní převaha vedla k prvnímu gólu, který přišel ve 22. minutě. Dominik Gembický se dostal k míči na velkém vápně a střelou k přední tyči otevřel skóre utkání. V další šanci pálil Radek Voltr mimo.

35. minuta přinesla dva zajímavé momenty. Nejprve šel Dominik Gembický sám na Martina Vantrubu, úspěšnější byl ale brankář sešívaných. V opačném vápně pak potvrdil platnost pravidla “Nedáš, dostaneš!“ Michal Frydrych, který se dostal k míči a přesnou ranou k tyči srovnal na 1:1.

Když už to vypadalo, že se do kabin půjde za stavu 1:1, tak přišla další situace ve vápně sešívaných, Martin Vantruba fauloval jednoho z hráčů Liberce a hlavní rozhodčí nařídil pokutový kop, který proměnil Radek Voltr.

Druhý poločas nabídl šance na obou stranách. Nejprve pálil z přímého kopu Michal Fukala těsně mimo, o minutu později zakončoval Milan Slanina těsně vedle. Sešívaní se snažili o vyrovnání a vytvořili si tlak. Po jednom ze závarů měla Slavia několik zajímavých střel, které obrana hostů dokázala zblokovat.

Na druhé straně byl v další příležitosti tentokrát úspěšný Martin Vantruba. Vyrovnání měl na kopačce Farid Nabiyev, který ale nedokázal prostřelit Filipa Nguyena. Hosté už těsné vedení udrželi a odvezli si tři body.

Další zápas Juniorské ligy odehraje juniorka Slavie v neděli 2. 9. od 10:30 v Jablonci.