Juniorka zvládla generálku: Admiru porazila 3:1! | SK Slavia Praha

Juniorka zvládla generálku: Admiru porazila 3:1!

(0:1)
příp., 23. 7. 2013
FK Admira Praha - SK Slavia Praha
Branky: <b>Branky:</b> 56. Birma - 10. Prošek, 73. Liška, 81. Hrubý.
KOBYLISY/ADMIRA - Slávistická juniorka zakončila letní přípravu výhrou nad Admirou Praha 3:1. Klub z Kobylis, který od nové sezony slouží jako slávistická farma, hraje ČFL.
V zápase nejprve o sobě dali vědět domácí. V 9. minutě se výborně předvedl brankář Karel Hrubeš, když si dokázal poradit s přímým kopem. Jenomže opět platilo známé "nedáš-dostaneš".

Přihrávka z levé strany se dostala až na druhou stranu, kde číhal Václav Prošek, jehož přesná přízemní střela skončila u vzdálenější tyče. Šancí v první půli ale nepřibývalo, hrál se vyrovnaný fotbal.

Atraktivní podívaná přišla až před poločasovou přestávkou. Ve 36. minutě byl v brance Slavie pozorný Hrubeš, když si poradil po rohovém kopu Admiry s hlavičkovým pokusem z velmi dobré pozice.

Ještě před přestávkou se ke střele dostali Bazal a Prošek. Prvně jmenovaného vychytal brankář, Proškův volej tentokrát branku minul.

Do druhé půle lépe vstoupili domácí. V 56. minutě se tak zaslouženě dočkali vyrovnání. Brůžek napřáhl z velké dálky, ale jeho nepovedený pokus si zpracoval Birma a překonal Řeháka v brance.

Po inkasované brance se sešívaní, kteří do druhé půle nastoupili v téměř kompletně jiném složení, zvedli. Patnáct minut před koncem utkání se nejprve do šance dostal Poběrežský, ale jeho hlavička skončila nad brankou.

Sešívaní se přeci jen radovali, když špatné komunikace domácí obrany s brankářem využil František Liška a poslal Slavii opět do vedení. Devět minut před koncem dal výsledku konečnou podobu Robert Hrubý. Jeho krásná střela z dvaceti metrů znamenala konečný výsledek 3:1.

Sešívaní si tak na závěr přípravy připsali výhru nad účastníkem ČFL. Za týden (pondělí 29. července) už je čeká 1. kolo Juniorské ligy na Xaverově proti mistrovskému Brnu. Vstupné je 40,-.

Brankář Hrubeš: Ještě máme trochu problém s tvrdou hrou soupeře

„Myslím si, že jsme poslední přípravné utkání před začátkem ligy zvládli poměrně dobře. Sice jsme měli o něco slabší začátek, ale pak jsme se do toho dostali. Povedlo se nám vstřelit tři pěkné branky a soupeře jsme poměrně dobře bránili," zhodnotil povedenou generálku brankář Karel Hrubeš. Co jeho tým podle něj ještě trápí?

„Podle mě máme ještě trochu problém s tvrdší hrou soupeře. Je dobře, že jsme měli v přípravě převážně týmy z ČFL nebo divize. Tyto zkušenosti se nám budou v sezoně hodit. Ještě to určitě můžeme zlepšit, v tom nebude u kluků žádný problém," domnívá se Hrubeš.
1:3

1. poločas: Hrubeš - Smolák, Salašovič, Zákostelský, Bejbl - Čepelák - Prošek, Verner, Hurka, Bazal - Vondráček 2. poločas: Řehák - Herc, Čepelák, Zákostelský, Malcharek - Salašovič (65. Veselý), Duga - Poběrežský, Hrubý, Peterka - Liška

<b>Branky:</b> 56. Birma - 10. Prošek, 73. Liška, 81. Hrubý.