U21: Bezbranková remíza se Zlínem | SK Slavia Praha

0:0
(0:0)
NAD2, 8. 4. 2019, Xaverov
SK Slavia Praha - FC Zlín
V druhém zápase nadstavby Juniorské ligy sešívaní remizovali se Zlínem, ačkoliv měli několik příležitostí. třikrát také trefili brankovou konstrukci.

Sešívaní vstoupili do nadstavbové části Juniorské ligy minulé pondělí, kdy zvítězili v Teplicích vysoko 7:0.

Do druhého duelu vstoupila Slavia velmi dobře a měla více ze hry. První velkou šanci měl Kristijan Trapanovski, který obešel na levé straně hřiště bránícího hráče, navedl si míč na střelu a krásnou ranou protáhl brankáře Zlína. Blízko gólu byli červenobílí po akci Davida Macháčka, který vyslal do šance Farida Nabiyeva, ten svým chytrým zakončením orazítkoval tyč.

Další akci rozjel Adam Petrák, který pronikl středem hřiště, narazil si míč se spoluhráčem a těsně před vápnem byl faulován pouze za cenu žluté karty. Z následného přímého kopu trefil Miroslav Podrazký břevno. V závěru poločasu ještě hlavičkoval po centru Kristijana Trapanovskiho Michael Hönig, zakončoval ale už v obtížné pozici a branku netrefil.

Hosté se v prvním poločase dostali do jedné nebezpečné příležitosti, připraven byl ale brankář Luka Radotić.

Ve druhém poločase pokračovala Slavia velkým tlakem. Kristijan Trapanovski posunul ve vápně míč na Michala Vaňka, jehož ránu Křepela vyrazil na roh. V následující šanci vyslal po přihrávce Jana Havránka povedenou ránu zpoza vápna David Macháček, také tentokrát míč vytáhl brankář hostů.

Další nadějná akce Michala Vaňka, po které střílel Kristijan Trapanovski, skončila po tečované střele dalším rohem. Potřetí zachránila Zlín branková konstrukce po centru na Jana Havránka, který míč směřoval k zadní tyči, ta však zastavila míč v cestě do branky.

Slavia tak remizovala se Zlínem 0:0. Další duel nadstavby Juniorské ligy odehraje Slavia v pondělí 15. 4. od 13:00 v Příbrami.