Třetí zápas bez gólu, to se pak nevyhrává | SK Slavia Praha
Více

Třetí zápas bez gólu, to se pak nevyhrává

JIHLAVA/MĚSTSKÝ STADION - Čekání na ligové body trvá pro Slavii už od 23. srpna, kdy před reprezentační přestávkou porazila Plzeň. Teď následuje další pauza a trenér Miroslav Beránek bude mít těžký úkol dát tým dohromady po sérii proher. „Budeme se snažit, abychom se zdravotně i mentálně dali do pořádku," plánuje po Jihlavě trenér sešívaných.
„Do začátku utkání jsme vstoupili aktivně, věděli jsme, že to bude obtížný zápas vzhledem k tomu, v jaké situaci je Jihlava. I my jsme ale v nelehké situaci, přesto jsme do zápasu vstoupili lépe a dokázali jsme získat nějaké standardky,“ ohlédl se Miroslav Beránek za úvodem utkání, ve kterém sešívaní hrozili hlavně po rohových kopech.

Kolem dvacáté minuty jsme ale zkazili několik míčů, do hry se vloudila nervozita, ztratili jsme sebedůvěru a po naší chybě domácí vstřelili branku. Do poločasu bylo vidět, že s námi ten gól zamával, kupily se nepřesnosti, neudrželi jsme balon,“ postěžoval si trenér Slavie na další průběh první půle.

„V kabině jsme se snažili na hráče působit, udělali jsme změny o půli i v dalším průběhu poločasu. Jihlava se zatáhla, hráli z bloku a my jsme to neřešili optimálně. Dostali jsme se sice k brance akcemi z boku, ale chybí nám optimální řešení a šance jsme nedali. Proti zhuštěné obraně asi nemáme takovou kvalitu, abychom kompaktní blok dokázali přehrát. Z postupného útoku jsme za deset zápasů žádný gól nedali,“ snažil se Beránek najít hlavní příčinu série nepovedených utkání.

Problém vidí trenér i v individuálním řešení útočných akcí. „Individuálně jsme kazili, a když deset hráčů ztratí během několika minut balon, tak zákonitě hraje soupeř. Apelovali jsme na hráče, aby si kombinaci lépe připravili, ale na můj vkus jsou některé věci zase příliš pomalé, abychom se dostali k finální fázi. Když už se tam dostaneme, tak nás limituje přesnost centru nebo přihrávky. Třetí zápas bez gólu, to se nevyhrává. Šance si vytváříme, gól jsme ale nevstřelili,“ pokračoval Beránek.

Slavii chyběli Martin Latka s Milanem Škodou, i k jejich zdravotnímu stavu se trenér vrátil. „Latka se škodou jsou zranění, tento týden pro ně bude regenerační, tak abychom je připravili na další utkání. Je výhodou, že je reprezentační přestávka, budeme se snažit, abychom se zdravotně i mentálně dali do pořádku. Kapitán a nejlepší střelec týmu chybí vždycky, ale na jejich absenci to nesmíme svádět. Máme tu dost hráčů, kteří mohou převzít zodpovědnost. Prohráli jsme jako tým,“ zakončil své hodnocení Beránek.

Aktuálně

CITIC završil svoji úspěšnou éru majitele Slavie

27. 2. 2024
Tři mistrovské tituly, tři vítězství v českém poháru, tři čtvrtfinále prestižních evropských soutěží a nespočet pozitivních emocí na hřišti i mimo něj pro všechny sešívané příznivce. Výsledek šesti let působení CITIC Europe Holdings jako majoritního akcionáře klubu.

Vstupenky do Milána v prodeji od 12:00

27. 2. 2024
První zápas osmifinále Evropské ligy mezi AC Milán a Slavií se bude hrát na San Siru 7. března od 21:00. V článku si přečtěte první informace ke vstupenkám do Milána.

Lístky na zápas s Libercem jsou v prodeji

26. 2. 2024
Vstupenky na domácí utkání 25. kola FORTUNA:LIGY proti Slovanu Liberec si můžete koupit ve volném prodeji. Lístek koupíte za cenu od 260 korun.

Další články