ZAOSTŘENO NA SLÁVISTU: Balaj na Vysočině | SK Slavia Praha

ZAOSTŘENO NA SLÁVISTU: Balaj na Vysočině

PRAHA/EDEN - V rubrice Zaostřeno na slávistu jsme se tentokrát zaměřili na Bekima Balaje. Jak se vedlo albánskému útočníkovi, který v Jihlavě naskočil za zraněného Milana Škodu?
Bekim Balaj odehrál v Jihlavě celých devadesát minut (plus dvě minuty nastavení). Gólově se sice stejně jako jeho spoluhráči neprosadil, střílel ale nejčastěji ze slávistů, a to pětkrát. Jediná střela na branku znamenala i největší šanci Slavie, Balaje v ní ale vychytal Hanuš.

Albánský útočník naběhal v zápase 11 430 metrů, což je třetí nejvyšší číslo mezi slávisty (po Milanovi Černém a Martinu Juharovi), 311 metrů z toho bylo ve sprintu (nad 7 m/s). Větší vzdálenost naběhanou sprintem zaznamenaly statistiky jen Martinu Dobrotkovi.

Bekim Balaj: Statistiky Jihlava - Slavia, 4. 10. 2014