Ve čtvrtek od 21:00 o Evropskou ligu s Legií | SK Slavia Praha
Více

Ve čtvrtek od 21:00 o Evropskou ligu s Legií

Sešívaní odehrají ve čtvrtek od 21 hodin odvetu play-off Evropské ligy UEFA s polskou Legií Varšava.

Slavia v prvním utkání i přes velkou herní převahu remizovala v Edenu s Legií 2:2. „Všichni asi víme, že výsledek úplně neodpovídal průběhu utkání. Musíme se z toho do druhého zápasu poučit, i když tam to bude zase trochu jiný zápas. Legia hraje jinak doma a venku. Nesmíme udělat tu chybu, kterou jsme udělali před prvním gólem, čímž jsme je dostali do hry. Začali jsme dobře, měli jsme několik šancí a hrálo se ve vápně Legie. Jejich první útok znamenal gól, který byl z našeho pohledu dost laciný,“ říká trenér Jindřich Trpišovský.

Legii se v prvním utkání podařilo dát oba góly z rychlých protiútoků. „Musíme si dát pozor na brejkové situace, míče za obranu a musíme zlepšit držení míče veprostřed. Někdy jsme je poslali do zbytečných brejkových situací a jim se pak těžko odebíral balon. To bylo vidět i ve druhé půli, nepřicházeli o míč, drželi ho dobře a jsou ze svojí soubojové ligy hrát pod tlakem. Musíme zefektivnit hru v pokutovém území, proměňovat šance a vytěžit víc z toho, když se do vápna dostaneme,“ říká kouč sešívaných.

Poprvé v evropských pohárech může do odvety nastoupit Ondřej Kúdela, kterému už vypršel desetizápasový trest. „Je to i ve spojení s Honzou Bořilem. Bylo to vidět už doma s Baníkem. Je to zápas venku, bouřové prostředí, ten tým byl zvyklý poslední rok a půl hrát před prázdnými tribunami, byl zvyklý slyšet se na hřišti a nás trenéry taky, což v té kulise venkovních zápasů už není, takže o to víc je pak důležitá sehranost hráčů na hřišti. Oba jsou to hráči, kteří jsou sžití s naším stylem, jsou to lídři, kteří hodně mluví a řídí si hráče před sebou. Hráči, co jsou vzadu a mají hru před sebou mají větší vliv na organizaci týmu než hráči nahoře,“ dodává hlavní trenér.

Na početnou marodku přibyl Lukáš Masopust. „Je to velký problém, protože i Oscar nasbíral žluté karty, takže jsme přišli o dva hráče, kteří můžou na pozicích pravého a levého beka hrát. V kombinaci toho, že Lukáš je hráč, který dává góly ve velkých zápasech v Evropě i v reprezentaci. V domácích zápasech měl 2+1, byl u všech gólů, které jsme dali. Ztráta to je a chybí nám i Oscar,“ říká Jindřich Trpišovský.

Do prvního utkání Ondřej Kúdela ještě zasáhnout nemohl a musel ho sledovat jen z tribuny. „Chtěli jsme vyhrát, to se nepodařilo, ale neprohráli jsme, což je důležité. Navíc teď se zrušilo pravidlo o gólech venku, takže o to je to lepší. Těším se, pokud dostanu důvěru, tak za to budu samozřejmě rád a budu se chtít odvděčit nejlepším možným způsobem. Věřím, že to zvládneme,“ říká Ondřej Kúdela.

Preview si můžete poslechnou také ve formě podcastu na SpotifyGoogle PodcastApple Podcast.

Aktuálně

Dorostenci přehráli Baník, žáci přivítali v Edenu Slovan Bratislava

5. 12. 2023
Těžká utkání odehráli mladší dorostenci proti Baníku Ostrava a přehráli svého soupeře 3:2 a 3:1. Starší žáci hráli v mrazivých podmínkách proti Slovanu Bratislava. Tradičního mezinárodního Lech Cupu se zúčastnili i kluci z U12. Připomeňte si výsledky mládeže v souhrnném článku.

Registrace na SLAVIA KEMPY spuštěna

5. 12. 2023
Registrace na mládežnické SLAVIA KEMPY byla spuštěna. Kromě klasických pětidenních letních kempů naleznete i nový, velikonoční kemp, nebo letní třídenní pouze pro brankáře.

Vychází vánoční HALFTIME. Ať je číslo 13 šťastné!

5. 12. 2023
Třinácté číslo slávistického magazínu HALFTIME je tady! V prodeji od úterý 5. prosince, v čase předvánočním vás vezme na unikátní exkurze do světů Matěje Juráska a Aliky Keene. A nabídne mnoho dalšího... Slávisti, ať se vám líbí!

Další články