Směr Gibraltar. Slávisté cestují na úvodní zápas sezony | SK Slavia Praha
Více

Směr Gibraltar. Slávisté cestují na úvodní zápas sezony

V úterý odpoledne slávisté odletí do španělské Malagy, odkud se přesunou na Gibraltar, kde je ve čtvrtek čeká úvodní zápas 2. předkola Evropské konferenční ligy. O souboji se St Joseph’s FC hovořili před odletem asistent trenéra Zdeněk Houštecký a obránce David Jurásek.

„Je to začátek sezony, kluci se po přípravě vždycky na mistrovský zápas těší, stejně jako všichni. Bude to specifické, je to první kolo evropského poháru s méně známým soupeřem. Těšíme se, musíme vyhrát,“ říká Zdeněk Houštecký.

„Konečně to vypukne. Doufám, že jsme dobře nachystaní. Příprava byla dlouhá, snad prodáme to, co jsme natrénovali,“ přeje si David Jurásek, kterého čeká první evropský zápas v kariéře.

St Joseph’s v minulé sezoně skončil na třetím místě tabulky, přes první předkolo kvalifikace evropských pohárů klub přešel vůbec poprvé v historii, severoirské Larne vyřadil díky vítězství 1:0 na soupeřově hřišti. Victoria Stadium, kde se ve čtvrtek bude hrát, má kapacitu 5000 diváků a povrch tvoří umělý trávník.

„Když jsme viděli video, které připravil Jarda Köstl, tak oni jsou na tom technicky slušně. Soupeři byli vyrovnaní, budeme určitě hrát do plné obrany, kterou budou mít zajištěnou. Pro nás je tam nezvyklá umělá tráva, takže uvidíme až na místě. Ale tenhle zápas je povinnost zvládnout a dostat se dál,“ má jasno Houštecký.

„Na umělce jsem vyrostl, snad si ještě něco pamatuju. Teď už se samozřejmě hraje spíš na klasické trávě, ale věřím, že to zvládneme. Každopádně to bude změna,“ je si vědom Jurásek.

Na soupisce pro oba zápasy 2. předkola Evropské konferenční ligy chybí stálice Petr Ševčík a Stanislav Tecl. „Vždycky se to odvíjí od momentální formy hráčů. Je to jen na tenhle dvojzápas, když postoupíme, čeká nás Panathinaikos. Tam budeme soupisku tvořit znovu. Teď jsme na soupisku dali Tarase Kačarabu i Kubu Hromadu, kteří mají trest, aby se jim vymazali zápasy, které musí stát. A pak se kvůli tomu nevešli na soupisku další hráči. Ale vždycky je to podle formy. Konkurence je tu obrovská,“ uzavírá Houštecký.

Úvodní zápas 2. předkola UECL začíná ve čtvrtek v 19:00, odveta je na programu za týden ve Fortuna Areně.

Aktuálně

Totální podcast s Filipem Březinou a Davidem Foldynou

23. 2. 2024
Každý bojovník s těžkou nemocí potřebuje kolem sebe partu lidí, kteří mu dodají sílu a odvahu říct: „Do háje s ní!“. V rámci měsíce února, který Slavia věnuje podpoře boje proti rakovině, se o svůj příběh podělili herec Filip Březina a předseda spolku FxCK CANCER David Foldyna.

Soupeř na úrovni Ligy mistrů. Na San Siro vzpomínám rád

23. 2. 2024
Páteční los osmifinále Evropské ligy přisoudil Slavii italský AC Milán. O soupeři pak promluvil trenér Jindřich Trpišovský a zavzpomínal i na utkání Ligy mistrů na legendárním San Siru.

Informace ke vstupenkám do Milána

23. 2. 2024
První zápas osmifinále Evropské ligy mezi AC Milán a Slavií se bude hrát na San Siru 7. března od 21:00. V článku si přečtěte první informace ke vstupenkám do Milána.

Další články