Směr Gibraltar. Slávisté cestují na úvodní zápas sezony | SK Slavia Praha
Více

Směr Gibraltar. Slávisté cestují na úvodní zápas sezony

V úterý odpoledne slávisté odletí do španělské Malagy, odkud se přesunou na Gibraltar, kde je ve čtvrtek čeká úvodní zápas 2. předkola Evropské konferenční ligy. O souboji se St Joseph’s FC hovořili před odletem asistent trenéra Zdeněk Houštecký a obránce David Jurásek.

„Je to začátek sezony, kluci se po přípravě vždycky na mistrovský zápas těší, stejně jako všichni. Bude to specifické, je to první kolo evropského poháru s méně známým soupeřem. Těšíme se, musíme vyhrát,“ říká Zdeněk Houštecký.

„Konečně to vypukne. Doufám, že jsme dobře nachystaní. Příprava byla dlouhá, snad prodáme to, co jsme natrénovali,“ přeje si David Jurásek, kterého čeká první evropský zápas v kariéře.

St Joseph’s v minulé sezoně skončil na třetím místě tabulky, přes první předkolo kvalifikace evropských pohárů klub přešel vůbec poprvé v historii, severoirské Larne vyřadil díky vítězství 1:0 na soupeřově hřišti. Victoria Stadium, kde se ve čtvrtek bude hrát, má kapacitu 5000 diváků a povrch tvoří umělý trávník.

„Když jsme viděli video, které připravil Jarda Köstl, tak oni jsou na tom technicky slušně. Soupeři byli vyrovnaní, budeme určitě hrát do plné obrany, kterou budou mít zajištěnou. Pro nás je tam nezvyklá umělá tráva, takže uvidíme až na místě. Ale tenhle zápas je povinnost zvládnout a dostat se dál,“ má jasno Houštecký.

„Na umělce jsem vyrostl, snad si ještě něco pamatuju. Teď už se samozřejmě hraje spíš na klasické trávě, ale věřím, že to zvládneme. Každopádně to bude změna,“ je si vědom Jurásek.

Na soupisce pro oba zápasy 2. předkola Evropské konferenční ligy chybí stálice Petr Ševčík a Stanislav Tecl. „Vždycky se to odvíjí od momentální formy hráčů. Je to jen na tenhle dvojzápas, když postoupíme, čeká nás Panathinaikos. Tam budeme soupisku tvořit znovu. Teď jsme na soupisku dali Tarase Kačarabu i Kubu Hromadu, kteří mají trest, aby se jim vymazali zápasy, které musí stát. A pak se kvůli tomu nevešli na soupisku další hráči. Ale vždycky je to podle formy. Konkurence je tu obrovská,“ uzavírá Houštecký.

Úvodní zápas 2. předkola UECL začíná ve čtvrtek v 19:00, odveta je na programu za týden ve Fortuna Areně.

Aktuálně

Zlato, stříbro i bronz. Slavia získala tři České ceny za PR

21. 6. 2024
Devatenáctý ročník prestižní oborové soutěže LEMUR – Česká cena za PR přinesl velký úspěch i pro naše klubové barvy. Za komunikační projekt „Nejlepší vlastňák aneb přátelák, který obletěl svět“ získala Slavia bronz, stříbro a také zlato v jedné z hlavních kategorií.

Sezona U19: stříbro na CEE Cupu i střelec Pikolon

20. 6. 2024
Náročný ročník 2023/24 má za sebou nejstarší dorostenecká kategorie U19. V přípravě přišlo stříbro a povedený CEE Cup. Vstup do ligového ročníku se však sešívaným nepovedl. Postupný herní progres vyústil v konečné čtvrté místo. Nejlepším střelcem týmu byl čtrnáctigólový Pikolon.

U19 a Al Abtal. Skalpy TOP klubů a komentář šéftrenéra

20. 6. 2024
Slávistický výběr do devatenácti let absolvoval uplynulou sezonu střetnutí se špičkou evropského fotbalu v rámci projektu Al Abtal. Slávisti porazili mimo jiné Juventus a Sporting Portugal. Do utkání nastupovali sešívaní v různých týmových složeních a pod jinými realizačními týmy.

Další články