V neděli od 18:00 v Edenu proti Baníku Ostrava | SK Slavia Praha
Více

V neděli od 18:00 v Edenu proti Baníku Ostrava

Sešívané čeká v neděli od 18:00 ligové utkání v Edenu proti Baníku Ostrava. Zápas vyhlíží trenér Jindřich Trpišovský a Matěj Jurásek.

Slávisté vyhlíží poslední domácí zápas podzimní části. V utkání věnovanému oslavě 130 let klubu přivítají v neděli od 18:00 Baník Ostrava. „Musíme podat co nejlepší výkon. Čeká nás zápas se soupeřem, který je vždycky fyzicky dobře vybavený. Má vysoké hráče, je silný ve standardkách. Musíme hrát dobře v obraně, být pevní v soubojích a efektivní v ofenzivě. Podat takový kompaktní výkon,“ říká hlavní trenér Jindřich Trpišovský.

Baníku náleží v tabulce devátá příčka. Pod novým trenérem Pavlem Hapalem získal v lize šest bodů z devíti možných a postoupil do osmifinále MOL Cupu. „Změna trenéra jim určitě prospěla. Vyhráli myslím dva zápasy ze tří, ale Baník je vždycky nepříjemný. Myslím, že to bude těžké. Ještě jsem proti nim nehrál, ale s Karvinou jsem proti nim nenastoupil, takže úplně nevím, co od toho čekat,“ říká záložník Matěj Jurásek.

Sešívaní touží rozloučit se s Edenem a fanoušky vítězně a odčinit čtvrteční remízu se Sivassporem. V tabulce Evropské konferenční ligy skončili třetí a do jarní fáze se neprobojovali. „Dalo mi to strašně moc. Ten první zápas se mi moc nepovedl, ale naopak ten domácí si myslím, že se mi povedl, takže si myslím, že mi to dalo opravdu moc,“ říká Jurásek.

V utkání se Sivassporem střídali kvůli zranění o půli Lukáš Masopust a Aiham Ousou. Nad jejich startem v neděli visí otazník. „Oba podstoupí vyšetření na magnetické rezonanci. U Masa jde o tříslo, když podklouzl a bolí ho to. Aiham má oteklý kotník po situaci ke konci poločasu. Zatím to vypadá, že u jednoho je start vyloučení, u druhého je to na neděli tak padesát na padesát,“ odhaduje trenér Trpišovský.

Zápas proti Baníku začíná v neděli v 18:00, přímým přenosem ho vysílá O2 TV Sport. Slávisti, přijďte nás podpořit a užít si speciální zápasový program k oslavě 130 let Slavie.

Aktuálně

O návratu van Burena, čepici dolů i norské posile

29. 1. 2023
Trenér Jindřich Trpišovský mluvil po výhře nad Jabloncem v prvním kole jarní části FORTUNA:LIGY o zlepšeném výkonu v druhé půli, návratu Micka van Burena, smeknutí čepice před Davidem Juráskem, formě Matěje Juráska, nové posile Christosi Zafeirisovi i možném nasazení Igoha Ogbua a Petra Hronka.

Fanoušci? Měl jsem husí kůži, přivítání bylo fantastické

29. 1. 2023
Mick van Buren se se začátkem jara vrátil z hostování zpět do Slavie. Do hry proti Jablonci naskočil v průběhu druhé půle a během šesti minut se postaral o gól a asistenci, čímž výrazně přispěl k výhře 5:1.

Výhra s Jabloncem, posun na první místo v tabulce

29. 1. 2023
Jarní start ligového fotbalu, návrat gólového Micka van Burena a efektivita v druhé půli přinesla slávistům po výhře 5:1 nad Jabloncem první místo v tabulce. Hned dvakrát skóroval Matěj Jurásek.

Další články