Preview: Trpišovský a Jurečka před 305. derby | SK Slavia Praha
Více

Preview: Trpišovský a Jurečka před 305. derby

První ze tří jarních derby čeká slávisty v sobotu od 19:00. Před soubojem s odvěkým rivalem promluvil trenér Jindřich Trpišovský. Střelec úvodní branky z podzimního derby Václav Jurečka odpovídal na dotazy fanoušků.

Závěr ročníku se ponese ve znamení derby. Do konce sezony čekají na slávisty hned tři konfrontace s největším pražským rivalem. Dvě v rámci domácí soutěže a jeden přímý souboj o vítězství v MOL Cupu. První duel proběhne v sobotu na Letné, výkop 305. derby je naplánován na 19. hodinu.

„Pro všechny je to zajímavý zápas, pro nás, pro veřejnost, pro fanoušky. Každý chce vidět velké zápasy, že jde liga do finále je dobře pro týmy. Mám nejradši, když rozhoduje vzájemné utkání těch nejlepších. Že se potkáme třikrát a jednou z toho v souboji o trofej je jedině dobře,“ těší se na derby trenér Jindřich Trpišovský.

304. derby rozhodli sešívaní před vyprodaným Eden čtyřmi trefami v prvním poločase. Na snový start budou chtít navázat i v sobotu, v posledních čtyřech venkovních střetnutích ale pokaždé inkasovali jako první.

„Pro každý tým v jakémkoliv zápase je dobré dostat se do vedení. Je to důležité i pro náš styl, kdy máme hodně rychlých hráčů, je výhodnější hrát do otevřené obrany, což se ukazuje v zápasech, kde dáme první gól. Venkovní zápasy jsou podobné, hrajeme a z první střely na bránu dostaneme gól roku, stalo se nám to čtyřikrát za sebou. První gól hodně napoví o rázu utkání, oba týmy jsou kvalitní,“ říká trenér sešívaných.

Na sociálních sítích pokládali fanoušci Slavie své dotazy Václavu Jurečkovi, který v posledních třech soutěžních utkáních dvakrát skóroval. Svou brankou odstartoval i tažení za vítězstvím 4:0 v posledním derby 23. října. Tehdy navrch přidal asistenci. Odpovídal nejen na otázky ohledně derby, prozradil, kdo byl jeho fotbalový idol, jestli byl nervóznější u státnic nebo na hřišti a jestli by po vítězném derby oholil vousy.

Jindřich Trpišovský před sobotním střetnutím s lídrem tabulky promluvil i o zdravotním stavu kádru. Řada hráčů bojuje s virózou.

„Hodně hráčů zasáhla viróza. Někteří se postupně vrací, někteří naopak odpadli. Budeme vycházet z aktuálního stavu hráčů. Chceme dát prioritu hráčům, které to nezasáhlo. Doktoři dělají všechno, co můžou, ale definitivní rozhodnutí padne až po sobotním rozcvičení,“ uzavírá Jindřich Trpišovský.

305. derby začíná v sobotu v 19:00, přímým přenosem jej vysílá O2 TV Sport. Další informace naleznete na našich klubových kanálech. Slávisti, držte nám v derby palce!

Aktuálně

Zlato, stříbro i bronz. Slavia získala tři České ceny za PR

21. 6. 2024
Devatenáctý ročník prestižní oborové soutěže LEMUR – Česká cena za PR přinesl velký úspěch i pro naše klubové barvy. Za komunikační projekt „Nejlepší vlastňák aneb přátelák, který obletěl svět“ získala Slavia bronz, stříbro a také zlato v jedné z hlavních kategorií.

U19 a Al Abtal. Skalpy TOP klubů a komentář šéftrenéra

20. 6. 2024
Slávistický výběr do devatenácti let absolvoval uplynulou sezonu střetnutí se špičkou evropského fotbalu v rámci projektu Al Abtal. Slávisti porazili mimo jiné Juventus a Sporting Portugal. Do utkání nastupovali sešívaní v různých týmových složeních a pod jinými realizačními týmy.

Slavia a eToro prodloužily smlouvu o generálním partnerství

19. 6. 2024
SK Slavia Praha a obchodní a investiční platforma eToro prodloužily smlouvu o generálním partnerství. Logo eTora tak zůstane na našich dresech i v nadcházející sezoně.

Další články