MATCHDAY. Za kulisy emotivního 305. derby | SK Slavia Praha
Více

MATCHDAY. Za kulisy emotivního 305. derby

„Jeden z nejlepších zápasů, co jsem v lize zažil!“ Tak Jindřich Trpišovský glosoval sobotní šestigólovou přestřelku (3:3) s pražským rivalem. Prožijte ji znovu skrz další díl tradičního slávistického formátu MATCHDAY.

V exkluzivním rozhovoru promluví Igoh Ogbu, lednová posila v 85. minutě zatloukla hlavou do sítě svou premiérovou branku v sešívaném dresu. Norský stoper se podělí o své dojmy ze svého vůbec prvního derby, prozradí, jak utěšoval Aihama Ousoua po smolném vlastním gólu z nastavení i jaký dojem na něj udělal výkon týmu, který se musel obejít bez několika opor.

Zápas hodnotil také Jan Bořil.

Spolu s námi nahlédnete do práce kustoda Jiřího Šveňka. Jak se z filmařské branže dostal do Edenu? Co má na starosti a jak vypadá jeho pracovní den? A kdy vznikla tradice speciální přípravy a zdobení kabiny na venkovní derby, která čítá vždy i unikátní malbu?

To všechno vám ukážeme.

Společně s 500 fanoušky jsme také absolvovali tradiční "derby pochod" z Můstku přes Náměstí republiky Letenským tunelem až na stadion.

A chybět samozřejmě nebudou záběry z kabiny a emotivní koncovky utkání. 305 derby skončilo remízou 3:3, do konce sezony proběhnou ještě dvě vzájemná střetnutí. MATCHDAY bude u toho. Užijte si zatím ten první ze tří, slávisti.

Aktuálně

Zlato, stříbro i bronz. Slavia získala tři České ceny za PR

21. 6. 2024
Devatenáctý ročník prestižní oborové soutěže LEMUR – Česká cena za PR přinesl velký úspěch i pro naše klubové barvy. Za komunikační projekt „Nejlepší vlastňák aneb přátelák, který obletěl svět“ získala Slavia bronz, stříbro a také zlato v jedné z hlavních kategorií.

Sezona U19: stříbro na CEE Cupu i střelec Pikolon

20. 6. 2024
Náročný ročník 2023/24 má za sebou nejstarší dorostenecká kategorie U19. V přípravě přišlo stříbro a povedený CEE Cup. Vstup do ligového ročníku se však sešívaným nepovedl. Postupný herní progres vyústil v konečné čtvrté místo. Nejlepším střelcem týmu byl čtrnáctigólový Pikolon.

U19 a Al Abtal. Skalpy TOP klubů a komentář šéftrenéra

20. 6. 2024
Slávistický výběr do devatenácti let absolvoval uplynulou sezonu střetnutí se špičkou evropského fotbalu v rámci projektu Al Abtal. Slávisti porazili mimo jiné Juventus a Sporting Portugal. Do utkání nastupovali sešívaní v různých týmových složeních a pod jinými realizačními týmy.

Další články