Jsem pyšný na tým. Aiham hrál skvěle, zvládne to | SK Slavia Praha
Více

Jsem pyšný na tým. Aiham hrál skvěle, zvládne to

Ivan Schranz otevřel svojí trefou 305. derby, to ale nakonec skončilo remízou. Po utkání chválil tým za výkon a nasazení, promluvil o své akrobatické trefě a poděkoval fanouškům za skvělou kulisu.

K výhře chybělo pár desítek vteřin, jak hodnotíte konečnou remízu 3:3?
„Zhodnotím ho tak, že je výsledek nakonec pro nás trochu smolný. Měli jsme výsledek na konci ve vlastních rukou a prostě jsme si bohužel na jednu z posledních situací nedali pozor. Dostali jsme nešťastný gól. To se ale prostě ve fotbale stává. Jinak si myslím, že jsme odehráli skvělý zápas, ačkoliv jsme měli jako tým velké zdravotní potíže, spousta hráčů je nemocná. Trénovali s námi ale někteří mladí hráči, kteří byli i na lavičce. Chtěl bych jim za jejich přínos moc poděkovat, velmi nám pomohli. Postavili jsme se k tomu čelem, jsem na všechny hrdý. Od výhry jsme byli jen kousek, a tak nás to mrzí. Výkon ale byl velmi pozitivní. Věřím, že pokud takové budeme podávat až do konce soutěže, můžeme slavit.“

Zápas rozhodl vlastním gólem v nastavení Aiham Ousou. Už jste s ním mluvil, nějak ho utěšoval?
„Takové věci se prostě ve fotbale někdy stávají. Určitě ho to bude ještě dlouho mrzet. On ale odehrál skvělý zápas, to mu nikdo nevezme, on to sám určitě moc dobře ví. Nikdo mu to samozřejmě nebude dávat za vinu. Možná den dva na to bude myslet, ale pak to bude ten klasický Aiham, který se neustále směje, všechno nechá na hřišti. Tým ho má velmi rád, je jedním z nás, nikdo mu to za vinu určitě dávat nebude. Jsme jedna parta, hrajeme jeden za druhého a jdeme dál.“

Vraťme se ale v zápase k vašemu gólu, to byl takový akrobatický kop. Nenapadlo vás to spíše hrát hlavou?
„Kdybych to hrál hlavou, tak nevím, jestli bych dohrál (smích). Ale vážně. Hlavou bych to už asi nestihl, a tak jsem šel do takového podivného skluzu. Venca tu přihrávku trefil naprosto skvěle. Já jsem byl naštěstí tak blízko brány, že jsem to pak taky nakonec trefil. Vedli jsme 1:0, bylo to skvělé. Je škoda, že ze zápasu nebereme tři body.“

Byl to výkon, na kterém můžete stavět do konce ligového ročníku?
„Nepochybně na tom můžeme stavět. Jak jsem říkal, jsem na spoluhráče moc pyšný. Fanoušci byli úžasní, patří jim obrovský dík, že dorazili v takovém počtu. Musíme takhle pokračovat."


Aktuálně

Zlato, stříbro i bronz. Slavia získala tři České ceny za PR

21. 6. 2024
Devatenáctý ročník prestižní oborové soutěže LEMUR – Česká cena za PR přinesl velký úspěch i pro naše klubové barvy. Za komunikační projekt „Nejlepší vlastňák aneb přátelák, který obletěl svět“ získala Slavia bronz, stříbro a také zlato v jedné z hlavních kategorií.

Sezona U19: stříbro na CEE Cupu i střelec Pikolon

20. 6. 2024
Náročný ročník 2023/24 má za sebou nejstarší dorostenecká kategorie U19. V přípravě přišlo stříbro a povedený CEE Cup. Vstup do ligového ročníku se však sešívaným nepovedl. Postupný herní progres vyústil v konečné čtvrté místo. Nejlepším střelcem týmu byl čtrnáctigólový Pikolon.

U19 a Al Abtal. Skalpy TOP klubů a komentář šéftrenéra

20. 6. 2024
Slávistický výběr do devatenácti let absolvoval uplynulou sezonu střetnutí se špičkou evropského fotbalu v rámci projektu Al Abtal. Slávisti porazili mimo jiné Juventus a Sporting Portugal. Do utkání nastupovali sešívaní v různých týmových složeních a pod jinými realizačními týmy.

Další články