Jsem pyšný na tým. Aiham hrál skvěle, zvládne to | SK Slavia Praha
Více

Jsem pyšný na tým. Aiham hrál skvěle, zvládne to

Ivan Schranz otevřel svojí trefou 305. derby, to ale nakonec skončilo remízou. Po utkání chválil tým za výkon a nasazení, promluvil o své akrobatické trefě a poděkoval fanouškům za skvělou kulisu.

K výhře chybělo pár desítek vteřin, jak hodnotíte konečnou remízu 3:3?
„Zhodnotím ho tak, že je výsledek nakonec pro nás trochu smolný. Měli jsme výsledek na konci ve vlastních rukou a prostě jsme si bohužel na jednu z posledních situací nedali pozor. Dostali jsme nešťastný gól. To se ale prostě ve fotbale stává. Jinak si myslím, že jsme odehráli skvělý zápas, ačkoliv jsme měli jako tým velké zdravotní potíže, spousta hráčů je nemocná. Trénovali s námi ale někteří mladí hráči, kteří byli i na lavičce. Chtěl bych jim za jejich přínos moc poděkovat, velmi nám pomohli. Postavili jsme se k tomu čelem, jsem na všechny hrdý. Od výhry jsme byli jen kousek, a tak nás to mrzí. Výkon ale byl velmi pozitivní. Věřím, že pokud takové budeme podávat až do konce soutěže, můžeme slavit.“

Zápas rozhodl vlastním gólem v nastavení Aiham Ousou. Už jste s ním mluvil, nějak ho utěšoval?
„Takové věci se prostě ve fotbale někdy stávají. Určitě ho to bude ještě dlouho mrzet. On ale odehrál skvělý zápas, to mu nikdo nevezme, on to sám určitě moc dobře ví. Nikdo mu to samozřejmě nebude dávat za vinu. Možná den dva na to bude myslet, ale pak to bude ten klasický Aiham, který se neustále směje, všechno nechá na hřišti. Tým ho má velmi rád, je jedním z nás, nikdo mu to za vinu určitě dávat nebude. Jsme jedna parta, hrajeme jeden za druhého a jdeme dál.“

Vraťme se ale v zápase k vašemu gólu, to byl takový akrobatický kop. Nenapadlo vás to spíše hrát hlavou?
„Kdybych to hrál hlavou, tak nevím, jestli bych dohrál (smích). Ale vážně. Hlavou bych to už asi nestihl, a tak jsem šel do takového podivného skluzu. Venca tu přihrávku trefil naprosto skvěle. Já jsem byl naštěstí tak blízko brány, že jsem to pak taky nakonec trefil. Vedli jsme 1:0, bylo to skvělé. Je škoda, že ze zápasu nebereme tři body.“

Byl to výkon, na kterém můžete stavět do konce ligového ročníku?
„Nepochybně na tom můžeme stavět. Jak jsem říkal, jsem na spoluhráče moc pyšný. Fanoušci byli úžasní, patří jim obrovský dík, že dorazili v takovém počtu. Musíme takhle pokračovat."


Aktuálně

Krásný zápas i atmosféra. Za start jsem rád

27. 9. 2023
Stanislav Tecl oblékl v pohárovém utkání v Kroměříži kapitánskou pásku a asistencí přispěl k dvougólové výhře sešívaných. Po utkání se setkal s novináři a odpovídal na otázky ohledně vlastní motivace i současné role v A-týmu.

Přístupu Kroměříže si velmi vážíme. Boluwatife roste

27. 9. 2023
Asistent trenéra Jaroslav Köstl hovořil po pohárové výhře v Kroměříži (2:0) o vlídném přivítání na Hané, vzrůstající formě Boluwatifeho Ogungbayie i aktuálním rozpoložení týmu.

Gól mi pomůže i do ligy. Babička byla poprvé na fotbale

27. 9. 2023
Třicet minut od Kroměříže se Mojmír Chytil narodil, návrat "domů" si zpříjemnil brankou, výhrou nad zdejší Hanáckou Slavií (2:0) a postupem do dalšího kola MOL Cupu. O všem vyprávěl v rozhovoru.

Další články