Derby nás nakoplo. Máme to ve svých rukou | SK Slavia Praha
Více

Derby nás nakoplo. Máme to ve svých rukou

Střelec úvodní a zároveň vítězné branky zápasu proti Bohemians Václav Jurečka hovořil na pozápasové tiskové konferenci o své narůstající produktivitě, sebevědomí týmu či návratu do čela tabulky.

„Do utkání jsme chtěli dobře vstoupit, což se nám povedlo – dali jsme tři góly. Druhá půle už byla z naší strany klidnější, zkušeně jsme si zápas pohlídali. Jsou to pro nás velmi cenné tři body," zhodnotil výhru 3:0 nad Bohemians střelec vítězné branky Václav Jurečka.

Vaše produktivita z posledních zápasů je obdivuhodná. Čemu ji přičítáte?
„Nastartovalo mě derby, kdy jsem dával čtvrtý gól. Ve fotbale se občas stává, že prožíváte lepší a horší období. Jsem rád, že mi to tam teď padá. Snad mi střelecká forma vydrží co nejdéle."

Na Slovácku jste patřil k nejlepším střelcům ligy a důvěru ve vás má i realizační tým Slavie. Jak složité bylo si ji získat?
„Když přijdete do nového prostředí, zvlášť pokud se jedná o nejlepší tým v Česku, adaptace bývá náročná. Pokud se s tím ale neporvete, nemáte ve Slavii co dělat. Vždy jsem se soustředil hlavně na své výkony, abych na tréninku i při zápase odvedl maximum. Pak už zbývalo jen věřit, že šance přijdou. Jsem moc rád, že se mi je daří využívat, a trenérům tak dokazuji, že se mnou můžou do útoku počítat."

Váš bývalý klub obral o body Spartu, posílal jste už do Uherského Hradiště děkovné pozdravy?
„Pro Slovácko je to ztráta, nevyhráli doma (smích). Určitě klukům zavolám s blahopřáním, odvedli dobrou práci, díky níž jsme se mohli posunout zpět před Spartu. O titulu se ale bude rozhodovat až na samotném konci sezony."

Máte to ve svých rukou. Stačí vyhrát dva poslední zápasy a do nadstavby půjdete z prvního místa.
„Jsme za to rádi a věříme si. I odvaha na hřišti pak výrazně narůstá. Derby pro nás bylo trochu nešťastné, na druhou stranu jsme ale věděli, že výhra nad Bohemkou nás vrátí na čelo. Teď je jen na nás, abychom to dotáhli."

Jsou výkony z posledních dvou utkání klíčové pro vaše sebevědomí?
„Řekl bych že ano. Předešlé zápasy venku pro nás nebyly ideální, derby nás ale nastartovalo. V týmu cítím větší sebedůvěru, což se proti Bohemce jasně ukázalo."

V čem byl ligový zápas s Bohemians jiný oproti pohárovému?
„Nemyslím si, že by byly výrazně odlišné. Přípravu jsme čerpali z poháru a realizační tým odvedl skvělou taktickou práci, z které jsme čerpali na hřišti."

Aktuálně

Totální podcast s Milanem Škodou

30. 9. 2023
Kanonýr, kapitán, legenda a nově také spoluhráč a mentor mladých ve slávistickém B-týmu. Jak se cítí zpět v červenobílé? Jaká byla jeho cesta do klubu ligových kanonýrů? Nebo jaký vztah mají k fotbalu jeho dva synové? To vše a mnohem víc v Totálním podcastu s Milanem Škodou.

Slavia dětským domovům a 2x45 minut

30. 9. 2023
Září bylo v CSR věnováno nejmladším a k bezpočtu aktivit se přidal i start nového projektu „Slavia dětským domovům“. Iniciativa, která má za cíl zapojit dětské domovy napříč celou Českou republikou, je realizována ve spolupráci s Nadačním fondem Terezy Maxové.

B-tým: Milan Škoda zařídil obrat na Motorletu

30. 9. 2023
V 9. kole se B-tým utkal s dalším pražským soupeřem - Motorletem. Domácí šli brzy do vedení, béčko ale dokázalo skóre utkání otočit díky dvěma proměněným penaltám Milana Škody.

Další články