Výhra nad Bohemians, návrat do čela tabulky | SK Slavia Praha

Výhra nad Bohemians, návrat do čela tabulky

3:0
(3:0)
28. kolo, 22. 4. 2023, Fortuna Arena
SK Slavia Praha - Bohemians 1905
Slávisté ve vršovickém derby přehráli před 18 974 fanoušky Bohemians 3:0 a posunuli se na první místo tabulky. Vítězný gól trefil Václav Jurečka, do poločasu výstavně skórovali ještě Olayinka s Douděrou.

Oproti 305. derby udělal trenérský tým tři změny, do sestavy se po disciplinárním trestu vrátil Peter Olayinka. V úvodní jedenáctce pro vršovické derby nechyběli ani uzdravení Christos Zafeiris a David Douděra.

Výkopu utkání předcházelo ocenění dvou jubileí, Lukáše Masopusta čekal 100. ligový zápas v sešívaném, Ondřej Kolář 9. dubna v Mladé Boleslavi odchytal 200. soutěžní duel za Slavii. Oběma byly předány památeční dresy. Jindřich Trpišovský a jeho kolegové pak koučovali 181. ligový zápas na lavičce Slavie. To je nový rekord novodobé sešívané historie, druhý Karel Jarolím jich zvládl 180.

Zápas začal velkým slávistickým tlakem, nebezpečně centrovali David Douděra, Christos Zafeiris a Tomáš Holeš. Sólo Micka van Burena obrana Bohemians ubránila. Ve 13. minutě už se sešívaní radovali, za Jedličku prošla tečovaná rána Václava Jurečky, asistenci si připsal Lukáš Masopust - 1:0. Reprezentační útočník skóroval počtvrté za posledních pět soutěžních střetnutí!

Aktivní Masopust zkusil štěstí o deset minut později, jeho střela z hranice velkého vápna proletěla těsně vedle pravé tyče. Ve 31. minutě se skóre měnilo opět, navýšení náskoku zařídil nádhernou ranou do pravé šibenice po Zafeirisově přihrávce navrátilec do sestavy Peter Olayinka – 2:0.

O pět minut později snad inspirován Olayinkou natáhl z dvaceti metrů David Douděra a ani na tento výstavní pokus Jedlička nedosáhl. Gólman Bohemians vzduchem plachtil marně, bezmocně pak směrem ke svým spoluhráčům pokrčil rameny. Tohle se chytat nedalo – 3:0. Stejným výsledkem první půle skončila.

Na startu druhého poločasu hlavičkoval Puškáč, Ondřej Kolář mohl zůstat klidný, balon zamířil nad břevno. Po hodině hry pálil Douděra, Jedlička jeho pokus ukryl do rukavic. V 63. minutě trenérský tým Slavie dvakrát střídal, odpracováno měli Schranz s Jurečkou, na hřiště vyběhl Matěj Jurásek s Lukášem Provod. Dobré zákroky pak zapsali oba brankáři. Po střílené Douděrově přihrávce zkoušel ve skluzu zakončit Jurásek, od čtvrtého gólu ho dělilo pár centimetrů.

V 72. minutě van Burena nahradil Stanislav Tecl a okamžitě se dostal do dvou zajímavých příležitostí. Natahoval se po centru Matěje Juráska, k zakončení chyběl kousek, z otočky pak vyzkoušel pozornost brankáře Jedličky. Spolu s Teclem střídal také David Pech, na střídačku usedl Douděra.

Proti kroucené ráně z volného přímého kopu Christose Zafeirise úspěšně zasáhl Jedlička. Poslední šanci zápasu měl na svědomí vystřídavší Ibrahim Traoré, hostující brankář další změnu skóre nepřipustil.

Sešívaní ve fantastické kulise 18 974 diváků porazili vršovického rivala rozdílem tří branek a ve čtrnáctém ligovém domácím utkání sezony zapsali čtrnáctou výhru. Další duel čeká na výběr Jindřicha Trpišovského už v úterý, kdy pocestuje do Ostravy na souboj s Baníkem. Základní část FORTUNA:LIGY pak slávisté uzavřou v neděli 30. dubna v Edenu proti Hradci Králové.