Přístupu Kroměříže si velmi vážíme. Boluwatife roste | SK Slavia Praha
Více

Přístupu Kroměříže si velmi vážíme. Boluwatife roste

Asistent trenéra Jaroslav Köstl hovořil po pohárové výhře v Kroměříži (2:0) o vlídném přivítání na Hané, vzrůstající formě Boluwatifeho Ogungbayie i aktuálním rozpoložení týmu.

„Jsme rádi, že se utkání povedlo výsledkově a z větší části i herně. Hrálo se v krásné atmosféře a navíc před návštěvou, za níž by se nemusely stydět ani ligové týmy. Vážíme si toho, jak se k nám všichni chovali. Tímto bych chtěl všem v Kroměříži poděkovat a popřát jim hodně štěstí do zbytku sezony,“ říká po postupové výhře asistent trenéra Jaroslav Köstl.

Spravili jste si náladu po derby?
„K derby už se vracet nechci, napsalo se toho dostatečně. Soustředil bych se na spíše na pohárové utkání, které sneslo ligové parametry. Osobně se mi velmi líbil i stadion, diváci jsou velmi blízko hřiště. Kéž by takové stánky byly všude. Na druhou stranu, podobné zápasy bývají nevyzpytatelné. Pamatuji si, když jsme s druholigovým Žižkovem vyřadili Slavii, stát se může cokoliv. Často bývají jednodušší boje od čtvrtfinále dál, kdy se mužstva lépe znají. Těší mě, že domácí chtěli hrát, i jejich výkon přispěl k úrovni utkání. Na to, jaké bylo horko, mohli být diváci spokojení.“

S Karlem Heinzem, jedním ze šéfů fotbalové Kroměříže, jste si před zápasem vyměnili klubové relikvie. O jaké předměty šlo?
„Známe se už od mého trenérského působení v mládežnických výběrech. Dostali jsme od něj menší výslužku, moc si přístupu celého vedení vážím. Hlavně mě ale těší, že jsme zápas na rozdíl od jiných favoritů zvládli a můžeme jít dál za obhajobou.“

Kvalitně zahrál Boluwatife Ogungbayi, souhlasíte?
„Jednoznačně, každým utkáním neskutečně roste. Na tréninku i v zápasech předvádí super výkony. Škoda, že mu tam nepadl nějaký obstřel, v těch je velmi silný. Má v sobě obrovský potenciál a na nás je, abychom ho dokázali dostat na co nejvyšší úroveň tak, aby byl týmu nápomocný i v lize.“

Podařené utkání okořeněné asistencí má za sebou také Taras Kačaraba.
„Je velmi silný v přihrávkách na delší vzdálenost, což prokázal při vybídnutí Matěje Juráska. Předvedl kvalitní výkon.“

Jaká je aktuální nálada v kabině?
„Po derby nebyla úplně příjemná, musíme se ale posunout dál. Pro nás dobře, že přišel vložený zápas, který nám v tom pomohl. Soustředili jsme se na jiného soupeře, na hráče, které neznáme. Těšíme se na další kola a atmosféru, která nás v nich čeká.“

Aktuálně

Kapitánská páska na Boleslav: Určitá monumentalita

9. 12. 2023
Nedělní utkání proti Mladé Boleslavi představí poslední kapitánskou pásku našeho projektu v tomto kalendářním roce. Při její tvorbě jsme se spojili s výtvarníkem Michalem Cihlářem, pod jehož rukama vznikl design v prosincovém tématu "Plníme přání!".

PREVIEW: Van Buren a Trpišovský před Boleslaví

9. 12. 2023
Před nedělním domácím utkáním 18. kola FORTUNA:LIGY proti Mladé Boleslavi byl hostem tradičního preview hlavní trenér Jindřich Trpišovský, na dotazy fanoušků odpovídal Mick van Buren.

Eduardo Santos přestupuje do Bragantina

8. 12. 2023
Eduardo Santos přestupuje do brazilského Red Bull Bragantino, šestý celek aktuální sezony brazilské ligy uplatnil na obránce opci.

Další články