Dojetí? Držel jsem se, ale pak jsem viděl plakat syna... | SK Slavia Praha
Více

Dojetí? Držel jsem se, ale pak jsem viděl plakat syna...

Stanislav Tecl dorazil mezi novináře zodpovědět jejich dotazy po posledním utkání sezony s Mladou Boleslaví (4:0). Hovořil o dopoledním startu za rezervu i konci své kariéry v A-týmu Slavie.

Je to definitivní konec?
„Pravděpodobně ano, v A-týmu Slavie ano.”

Mohl byste popsat náročný den? Dopoledne jste rozhodl o postupu B-týmu gólem, jak rychle jste se přesouval k áčku?
„Bylo to rychlé. Hrálo se v 10:15, takže jsem vyjížděl z domova v 8 hodin. Jsem rád, že to tak dobře dopadlo. Lepší průběh dnešního dne jsem si ani nemohl představit. Všechno dopadlo moc dobře, a za to jsem rád.”

Byl jste dojatý?
„Statečně jsem se držel, dokud jsem neviděl, jak mi brečí syn. V tu chvíli mě to dostalo.”

Řekl jste v A-týmu Slavie poslední zápas. Jak si rýsujete budoucnost?
„Je to teď pro mě těžké o tom mluvit. Musím to probrat s panem Tvrdíkem a zvážit směry, které by pro nás byly vhodné. Musím se také hodně učit. Ideálně bych se učil od Přemysla Kováře a Jiřího Bílka. Je to trochu jiné než na hřišti, kde máte veškerý servis. Tady budu naopak servisem pro ostatní hráče.”

Jak probíhalo rozhodování mezi A-týmem a B-týmem? Byla ve hře základní sestava?
„S trenérem jsme probírali varianty. Milan Škoda byl nemocný, takže nebylo co řešit. Bylo to domluvené, a rád jsem pomohl klukům v B-týmu.”

Gratulace k úspěšné kariéře. Na jaké období nejraději vzpomínáte?
„Na celou kariéru a uteklo to velmi rychle, celou dobu se člověk snaží dostat mezi muže a potom to uteče. Mám z fotbalu mnoho kamarádů, byli jsme úspěšní, absolvovali jsme tu cestu, a to je víc než ty trofeje. Celou kariéru jsem měl z fotbalu radost a jsem nadšený."

Oficiální rozloučení se Stanislavem Teclem proběhne na startu sezony 2024/25.

Aktuálně

Ženy zahájily přípravu na novou sezonu

25. 6. 2024
Fotbalistky Slavie zahájily přípravu na novou sezonu pod vedením nového trenéra Jiřího Vágnera. V rámci přípravy čeká úřadující mistryně pětidenní soustředění v Peci pod Sněžkou a pět přípravných utkání.

Známe časy prvních pěti ligových kol

25. 6. 2024
Úvodní kolo nového ročníku ligy čeká slávisty v neděli 21. července na Slovácku od 17:00. V sobotu 27. července se sešívaní představí v prvním domácím zápase s Českými Budějovicemi od 20:00.

Sezona U15: mistři ČR i zlato z turnaje v Ostravě

25. 6. 2024
Zlatou sezonu 2023/24 zakončili i starší žáci. Tým U15 prošel ligovým ročníkem neporažen, vstřelil 150 branek a získal tituly českého i celostátního mistra. Další zlato získali slávisté na mezinárodním turnaji v Ostravě.

Další články