Výhra na závěr sezony, Jurečka opět Králem střelců | SK Slavia Praha

Výhra na závěr sezony, Jurečka opět Králem střelců

4:0
(2:0)
N5, 26. 5. 2024, Fortuna Arena
SK Slavia Praha - FK Mladá Boleslav
Slávisti v posledním utkání sezony 2023/24 porazili před zraky 16 718 diváků Mladou Boleslav 4:0. Václav Jurečka, autor dvou branek, se díky svým celkově devatenácti přesným zásahům stal podruhé v řadě Králem střelců FORTUNA:LIGY. Skórovali i Ondřej Zmrzlý a Christos Zafeiris, čisté konto udržel Aleš Mandous.

Sestava oproti duelu na Slovácku doznala dvou změn. Poprvé od pohárového derby se mezi tři tyče postavil Aleš Mandous, na hrot útoku se vrátil Mojmír Chytil, který společně s Václavem Jurečkou toužil předstihnout plzeňského Pavla Šulce, autora 18 ligových branek v letošní sezoně, na čele tabulky střelců.

Jurečka ztrácel jednu branku, Chytil dva přesné zásahy.

Výkopu utkání předcházela minuta potlesku za zesnulého herce, režiséra, spisovatele a velkého slávistu Jana Kačera, který zemřel v pátek ve věku 87 let. Upřímnou soustrast rodině a všem pozůstalým!

Do první šance se v Edenu dostal po sklepnutí od Chytila Jurečka, Trmal byl na středu branky pozorný. Nejlepší kanonýr loňské sezony se dočkal v 16. minutě, když si ve vápně našel centr Matěje Juráska a nekompromisně jej uklidil do sítě - 1:0. V tu chvíli se nad Edenem hustě rozpršelo, branku posvětil VAR, Václav Jurečka si připsal svou osmnáctou trefu v probíhajícím ročníku.

Dalekonosný pokus Tomáše Holeše ve 22. minutě ukryl Trmal do rukavic, ráně Davida Zimy chybělo pár centimetrů, snesla se vedle levé tyče. Gólman Boleslavi si následně poradil i s další střelou Jurečky.

Ve 27. minutě se do Chytilova centru opřel Ondřej Zmrzlý a překonal Trmala podruhé - 2:0. Lednový import z Olomouce se gólově prosadil potřetí v posledních šesti ligových střetnutích. Třetí branku ukradl Juráskovi skluzující obránce, který obětavě lehl do jeho střely, další pokus mu u bližší tyče zlikvidoval Trmal. Boleslavskému tlaku v závěru prvního poločasu sešívaní odolali, přímou střelu na Mandousovu branku ani v šestiminutovém nastavení nepřipustili. A do kabiny odešli s náskokem dvou gólů.

V 54. minutě byla Chytilova rána sražena na roh, Zimova hlavička se snesla nad břevno. Proti Oscarově pokusu levačkou po hodině hry výborně zakročil boleslavský gólman. Jindřich Trpišovský také poprvé střídal, odpracováno měli Chytil a Jurásek, nahradili je Lukáš Provod a Mick van Buren.

Ogbuově razantní hlavičce po rohovém kopu Ševčíka chyběla přesnost, Provodův dalekonosný pokus nadvakrát lapil Trmal. V 70. minutě Ševčíka nahradil Christos Zafeiris a Zmrzlého vystřídal Diouf. Douděrovu dělovku boxoval Trmal, který si poradil i s hlavičkou van Burena. Proti ráně nizozemského útočníka mu o pár desítek vteřin později pomohla spojnice.

V 78. minutě Václav Jurečka uklidil do sítě pobídku od Provoda a 18. přesným zásahem v sezoně se osamostatnil na čele tabulky střelců – 3:0. Vloni při svém prvenství skóroval dvacetkrát. Velká GRATULACE!

Na závěrečné minuty zamířil na hřiště i Stanislav Tecl, který dopoledne pomohl gólem rezervnímu týmu porazit v přímém souboji o první místo v ČFL skupiny A Domažlice. Fanoušci jej uvítali hromovým potleskem.

Čtvrtý gól přidal v 89. minutě po krásné individuální akci Christos Zafeiris, asistenci si připsal Jurečka – 4:0.

Nic dalšího už utkání nenabídlo a slávisti se se skvělými fanoušky rozloučili čtyřbrankovým vítězstvím nad Mladou Boleslaví.