STATISTICKÉ OKÉNKO: Rozhodla větší přímočarost v Teplicích?

Zápas s Plzní se blíží a my nabízíme srovnání útoku Slavie v Teplicích a proti Jablonci. I přes rozdílný výsledek Slavia přehrála soupeře v obou zápasech.

Slávisté svého soupeře v ofenzivních statistikách předčili v obou zápasech. Jak Jablonec, tak Teplice výrazně přestříleli, na severu Čech byli ovšem přesnější, a to navzdory tomu, že v průměru pálili z větší vzdálenosti. V Teplicích mířila mezi tři tyče polovina všech našich střel, proti Jablonci to bylo 44 %.

Snahu vytvářet nebezpečné situace před brankou soupeře ukazuje i statistika přihrávek do vápna. Jak proti Jablonci, tak proti Teplicím jich slávisté do pokutového území přes padesát – v obou případech zhruba dvakrát tolik co jejich soupeř (v Teplicích s o něco vyšší úspěšností). V zápase proti Teplicím pak sešívaní o něco méně křížných pasů (jak mezi krajními beky, tak mezi záložníky), ovšem s vyšší úspěšností.

Zatímco proti Jablonci potřebovali sešívaní přes 28 přihrávek na jednu střelu, proti Teplicím už jen lehce přes 22. I když si tak na severu Čech přihrávali celkově častěji, jejich střelecká aktivita byla výrazně vyšší. Ve „střelecké přímočarosti“, tedy počtu přihrávek na jednu střelu, jsou slávisté v lize zatím na špici, na jeden pokus jim stačí v průměru 21 přihrávek. Je to méně než v loňské podzimní části, a dokonce méně než na jaře 2017, kdy červenobílí slavili mistrovský titul. Snaha častěji střílet je patrná i na průměrné vzdálenosti, ze které to sešívaní zkoušeli. Zatímco doma proti Jablonci to bylo necelých 14 metrů, v Teplicích přes 21 metrů.

Aktuálně

Směr Izrael. Slávisté odletěli na utkání s Haifou

včera
Sešívaní odlétají do izraelské Haify, kde ve čtvrtek odehrají utkání Evropské konferenční ligy proti tamnímu Maccabi. Před odletem vyhlížel zápas Ubong Ekpai a Zdeněk Houštecký.

Maccabi Haifa: Šampionem po deseti letech

včera
Ve čtvrtek v 18:45 nastoupí sešívaní k třetímu utkání základní skupiny E Evropské konferenční ligy proti Maccabi Haifa. Představení úřadujícího izraelského šampiona naleznete v našem článku.

Informace k prodeji vstupenek na zápas s Plzní

včera
V rámci 13. kola čeká Slavii domácí zápas s Viktorií Plzeň. Zápas se hraje v neděli 31. října od 18:00. Přijďte sešívané podpořit v důležitém souboji!

Další články