"> Juniorka otočila derby. Sparta - Slavia 2:4 | SK Slavia Praha

Juniorka otočila derby. Sparta - Slavia 2:4

2:4
(2:1)
10. kolo, 2. 10. 2012
AC Sparta Praha - SK Slavia Praha
Branky: <b>Branky:</b> 4. Griffiths, 6. Konate – 32. a 77. Dobrotka, 79. Šimeček, 84. Vorel (vl.). <b>ŽK:</b> Macháč. <b>Rozhodčí:</b> Kocourek – Kovařík, Moudrý.
<p> Tři dny po velkém fotbalovém derby pražských "S" odehráli souboj o krále Prahy také juniorky obou týmů v rámci desátého kola Juniorské ligy.</p>

Martin Dobrotka se rozehrává po zranění a juniorce pomohl proti Spartě dvěma góly. Foto: Michal Káva.

PRAHA/EDEN – Tři dny po velkém fotbalovém derby pražských "S" odehráli souboj o krále Prahy také juniorky obou týmů v rámci desátého kola Juniorské ligy. Svěřenci trenéra Petrouše dokázali zápas otočit z 0:2 na 4:2 a získali pro Slavii i druhé pražské derby.

Slávisté se ještě ani pořádně nerozkoukali a už dvakrát lovili ze své sítě. Běžela teprve pátá minuta a po dvou chybách v jejich obraně se trefili Konate s Griffitsem.

Postupně ale sešívaní vyrovnali hru a po půl hodině se dočkali vyrovnání, když se hlavou trefil obranou zapomenutý Dobrotka a zaznamenal svůj první gól v zápase.

Ve druhé půli byli slávisté o něco aktivnější a jejich tlak se začal stupňovat kolem sedmdesáté minuty. Bazal nejprve nastřelil tyč, v nadějné šanci neuspěl ani Dobrotka. Ke slovu se dostali také domácí a po jednom ze soubojů, který se také mohl tvářit penaltově, ale který nebyl odpískán, trefil Jakubov tyčku.

Martin Dobrotka, který se po zranění v juniorce rozehrává, si chuť spravil o chvíli později, když z prakticky stejné situace jako v první půli vyrovnal. Pár minut na to bylo na slávistické lavičce ještě veseleji, když se po dalším rychlém útoku prosadil prudkou střelou Šimeček.

Sparťané se mohli vrátit do zápasu hned z protiútoku, ale Macháč pálil těsně vedle. Definitivní hřebíček do pomyslné rakve si pak domácí dali sami, když Breda poslal brankáři malou domů, tomu míč proskočil pod nohou a doskákal až do sítě. Slavia tak po hrůzném začátku otočila výsledek zápasu a Spartu porazila v historicky prvním derby juniorek 2:4!

AC Sparta Praha - SK Slavia Praha 2:4 (2:1)

Juniorská liga, 10. kolo
Branky: 4. Griffiths, 6. Konate – 33. a 77. Dobrotka, 78. Šimeček, 84. Breda (vlastní)

Slavia: Malina - Čepelák, Dobrotka, Dostál (67. Šittich), Sudek - Bazal, Šimeček, Mikula, Vondráček (61. Malcharek) – Zámečník (45. Hrubý), Veselý (87. Červenka)