Juniorka: Tři góly Příbrami a třetí místo v tabulce! | SK Slavia Praha

Juniorka: Tři góly Příbrami a třetí místo v tabulce!

3:0
(1:0)
11. kolo, 8. 10. 2012
SK Slavia Praha - FK VIAGEM Příbram
Branky: <b>Branky:</b> 10. Čepelák, 65. Šimeček (pen.), 84. Bazal. <b>ŽK:</b> Bazal – Stratil, Čížek, Andrejevič. <b>Rozhodčí:</b> Hrabovský – Vlasjuk, Fišer.
<p> Slávistická juniorka navázala na týden staré vítězství v derby nad Spartou a doma na Xaverově porazila Příbram 3:0.</p>

Marek Červenka vybojoval po svém nástupu do zápasu penaltu. Foto: Michal Býček.

HORNÍ POČERNICE – Juniorka Slavie porazila na Xaverově Příbram 3:0 a na domácí půdě zůstal tým Michala Petrouše neporažen. V tabulce se navíc dostal na třetí příčku.

Sešívaní byli aktivnějším týmem hned do samého začátku utkání. Po pěti minutách hry se do solidní šance ze strany dostal Dan Veselý, ale zvolil přihrávku před branku, se kterou si následně obrana hostů poradila.

Hned za dalších pět minut se už ale červenobílí radovali. Právě Veselý našel z přímého kopu Marka Čepeláka, který přesnou hlavou poslal Slavii do vedení. Po následné šanci Hurky nastalo v zápase hluché období, kdy se bojovalo spíše ve středu pole.

Před přestávkou se parádním zákrokem prezentoval gólman Karel Hrubeš, který proti Příbrami dostal oproti minulým zápasům přednost před Patrikem Malinou. Slávistický gólman skvěle vyrazil tvrdý pokus hostujícího Pilíka, který se po pěkné kombinaci prodral až do našeho vápna.

Slavia mohla udeřit na druhé straně, když zakombinovala aktivní dvojice Hurka – Šimeček. Prvně jmenovaný však těsně nedosáhl na přihrávku před bránu.

Úvod druhé půle přinesl spíše tvrdou hru hostů než pohledný fotbal. Nejprve dostal žlutou kartu za faul Stratil a několik minut nato dojel u postranní čáry Čížek likvidačně Martina Hurku a mohl být rád, že dostal jen žlutou.

Sérii nebezpečných situací ze strany Slavie začal ve druhé půli Dan Veselý, jehož tvrdá rána z pravé strany skončila jen na boční síti. V 65. minutě už na světelné tabuli svítilo skóre 2:0. Ve vápně byl totiž faulován Marek Červenka a nařízenou penaltu proměnil Viktor Šimeček. Slávistický záložník si tak připsal šestou trefu a je nejlepším střelcem týmu.

Další ohrožení branky Příbrami přišlo po deseti minutách, kdy Malcharek z přímého kopu trefil krásně břevno. Šest minut před koncem předvedli sešívaní krásnou akci, na jejímž konci byl Josef Bazal. Z pravé strany se míč díky Šimečkově přenechání až k střednímu záložníkovi a ten přesnou střelou zpoza vápna uzavřel skóre zápasu.

Sešívaní si tak připsali další výhru a ve svém areálu na Xaverově ještě nepoznali hořkost porážky. V tabulce patří svěřencům trenéra Petrouše skvělé třetí místo!

SK Slavia Praha – 1. FK Příbram 3:0 (1:0)

Branky: 10. Čepelák, 65. Šimeček z pen., 84. Bazal

Slavia: Hrubeš – Dostál, Čepelák, Dobrotka, Sudek (81. Synek) – Mikula (72. Šittich), Bazal, Hrubý (62. Červenka), Šimeček, Hurka (53. Malcharek) – Veselý (62. Vondráček).

ŽK: Bazal - Stratil, Čížek, Andrejevič

Rozhodčí: Hrabovský - Vlasjuk, Fišer