Čtyři góly Jurečky a vysoká výhra na úvod nadstavby | SK Slavia Praha

Čtyři góly Jurečky a vysoká výhra na úvod nadstavby

6:0
(1:0)
N1, 7. 5. 2023, Fortuna Arena
SK Slavia Praha - Bohemians 1905
Slávisté na úvod nadstavby přehráli ve vršovickém derby před 17 132 fanoušky Bohemians jednoznačně 6:0. Hvězdou zápasu byl čtyřgólový Václav Jurečka, trefili se i Douděra a van Buren.

Oproti vítěznému finále MOL Cupu na Letné doznala základní sestava dvou změn. Místo Tomáše Holeše nastoupil v obranné řadě Taras Kačaraba, který si tak připsal svůj 50. ligový start v sešívaném. Místo Ibrahima Traorého se do středu zálohy postavil Christos Zafeiris.

Kapitánskou pásku při Holešově absenci navlékl Mick van Buren. Hostem předzápasového studia byla v Edenu útočnice ženského týmu a čerstvá mistryně republiky Tereza Kožárová. Slávistky v neděli po zaváhání Sparty získaly jistotu obhajoby titulu.

V 7. minutě zahrozili hosté, červenobílí první útočnou akci soupeře ustáli, Drchal se k zakončení nedostal. Následně byl Ondřej Kolář ošetřován, jeden ze soupeřů na něj ve vzdušeném souboji natlačil Igoha Ogbua. Brankářská jednička sešívaných pokračovala v zápase dál.

Po čtvrthodině hry Christos Zafeiris krásně přenesl balon přes šíři pole na Davida Douděru, který z první posunul na Ivana Schranze. Slovenský reprezentant ale prudký centrovaný míč z pravé strany halfvolejem trefit nedokázal.

Ve 22. minutě po závaru před Kolářem pálil Křapka, branku vysoko přestřelil. Možnost zajímavé standardní situace o minutu později dostali po žlutém faulu Křapky na Micka van Burena slávisté. Exekuce se chopil Matěj Jurásek, jeho střela prolétla nad břevnem.

Po půlhodině hry šli svěřenci Jindřicha Trpišovského do vedení! Václav Jurečka procpal na bližší tyči do sítě centr Davida Douděry z pravé strany – 1:0.

Obrovskou příležitost navýšit skóre měl Taras Kačaraba, tváří v tvář Jedličkovi neuspěl. Dorážka z Jurečkovy hlavy skončila v náručí gólmana Bohemians. Výsledkem 1:0 první půle skončila. Na startu druhé se z rozcvičovací soupravy vysvlékl Jakub Hromada, zdravotní problémy nedovolily pokračovat Christosi Zafeirisovi. Druhou branku měl ve 47. na kopačce po přiťuknutí od Ivana Schranze Matěj Jurásek, hradbu těl před sebou neprostřelil.

Slávisty to dlouho nemrzelo, o pár desítek vteřin později nechytatelně kolem Jedličkovy hlavy pálil z úhlu podruhé v zápase do černého Václav Jurečka2:0. Do úniku jej vyslal Matěj Jurásek. Ke kompletaci hattricku došlo o pět minut později. Jurečka pravačkou fantasticky trefil přesně k tyči svůj dalekonosný pokus, tři branky v ligovém utkání vstřelil podruhé v kariéře – 3:0. Jurečka navíc skóroval posedmé z posledních devíti soutěžních duelů.

Na čtyřbrankový rozdíl zvýšil akrobaticky v pádu David Douděra, kterého nedokázal ustrážit Dostál. Dlouhým pasem jej našel Igoh Ogbu – 4:0. Následně trenérský tým Slavie trojnásobně střídal, odpracováno měli Douděra, Ogbu a M. Jurásek, na hřiště zamířili Lukáš Provod, David Pech a Aiham Ousou. Čtvrtou Jurečkovu branku v 66. minutě zrušil pomezní sudí, který odmával ofsajd.

Na závěrečnou dvacetiminutovku byl vyslán Stanislav Tecl, který nahradil Oscara. Ousouova hlavička po centru Provoda se mezi tři tyče nevešla. Pátou branku zajistil po narážečce s Lukášem Provodem s kapitánskou páskou hrající Mick van Buren, jeho střelu lehce tečoval jeden z vracejících se obránců – 5:0.

O minutu později opět rozvlnil síť Václav Jurečka, který prostřelil Jedličku na bližší tyč – 6:0.

Žádná další branka už ve fantasticky zaplněném Edenu, kam dorazilo 17 132 fanoušků, nepadla. Slávisté na úvod nadstavby přehráli Bohemians jasně 6:0. Příští utkání čeká výběr Jindřicha Trpišovského v sobotu na Letné, kde v přímém souboji o první místo odehrají 307. derby.