Preview: Trpišovský a Zafeiris před Bohemkou | SK Slavia Praha
Více

Preview: Trpišovský a Zafeiris před Bohemkou

Po triumfu v domácím poháru míří veškerá pozornost do nadstavby, jejíž první kolo čeká slávisty v neděli, kdy od 18:00 vyzvou na domácí půdě čtvrté Bohemians. Před utkáním promluvil Jindřich Trpišovský, na dotazy fanoušků odpovídal Christos Zafeiris.

Vrchol ligové sezony je tady. V neděli v Edenu začne nadstavbová část FORTUNA:LIGY. Prvním soupeřem slávistů budou Bohemians. Sešívaní půjdou do dalšího vršovického derby posilněni vítězstvím v MOL Cupu.

„Řekl bych, že výhra v poháru nemá na budoucí zápasy prakticky žádný vliv, jsou to dvě samostatné soutěže. Jsme samozřejmě rádi, že jsme to zvládli, povzbudí nás to. Už je to ale několik dní, hráli jsme ve středu, teď nás čeká něco úplně jiného – můžeme se soustředit jen na ligu,“ říká Jindřich Trpišovský, který si se Slavií připsal čtvrtý titul v domácím poháru.

S Bohemkou se slávisté utkají v Edenu potřetí během měsíce.

„U obou týmů může dojít k personálním změnám, značný vliv bude mít také úvod utkání. Hráči se mezi sebou znají, vědí, co od sebe čekat. Mužstva ale mají jasně danou charakteristiku a herní tvář, která se příliš měnit nebude,“ predikuje slávistický trenér.

Na dotazy fanoušků ze sociálních sítích odpovídal Christos Zafeiris. Jak se norskému záložníkovi, který ve středu získal na Letné svou vůbec první trofej, líbilo finále v dech beroucí kulise? Jak mu jde zpívání chorálů a kdo jsou jeho nejbližší kamarádi v kabině?

„Být ve Slavii, v Praze, v Edenu je úžasné. Fanoušci jsou neuvěřitelní, hrajeme o titul a už jsme vyhráli pohár. Teď už se soustředíme jen na zisk double.“

„Finále na Letné bylo neskutečné, díky fanouškům jsme se tam cítili jako doma. Skvělý zážitek.“

„Česky toho zatím moc neumím. Zvládám jen to, co slyším na hřišti – záda, sám, dobrý den, ahoj a tak podobně. Učím se i chorál, Praha je… A pak už se jen chytám do rytmu (smích).“

„Mám rád všechny, ale nejbližší mi je Iggy, Aiham, David Jurásek, Kričfa i Matěj Jurásek. Je jich spousta. Jsme skvělý tým.“

Jindřich Trpišovský před nedělním startem nadstavby promluvil také o zdravotním stavu kádru.

„Příliš se toho nezměnilo, situace je podobná jako v předešlém zápase. Všichni aktéři finále plně trénují. Naopak nikdo z hráčů, kteří byli doteď na marodce, se určitě nepřipojí. Složení týmu bude tedy velmi podobné tomu, které vyběhlo ve středu na Letné.“

Zápas proti Bohemians začíná v neděli v 18:00, přímým přenosem ho vysílá O2 TV Sport. Další informace k utkání i fanzoně naleznete na našich klubových kanálech. Slávisti, přijďte nás podpořit. Boj o další trofej začíná!

Aktuálně

O kontrole zápasu, Chytilovi i nové posile

6. 12. 2023
Asistent trenéra Jaroslav Köstl mluvil po výhře v MOL Cupu na hřišti Hradce Králové o dobrých výkonech obou celků, hře Mojmíra Chytila, střídáních, pozici Christose Zafeirise i nejnovější posile Mohamedu Ihattarenovi.

Gól? Šťastný. Jdeme dál. To je jediné, na čem záleží

6. 12. 2023
Nekonečný bezbrankový stav ukončil v Hradci Králové hlavičkující Conrad Wallem. Pro #SlaviaTV popsal postupovou trefu z prodloužení, dojmy z Malšovické arény a poděkoval fanouškům, kteří vyrazili tým na osmifinále MOL Cupu podpořit.

Stupňovali jsme tlak. Teď jen vyhrát zbývající zápasy

6. 12. 2023
Mojmír Chytil hovořil s novináři po postupu do čtvrtfinále domácího poháru o průběhu mrazivé bitvy v Hradci, vlastních neproměněných šancích, okamžiku vítězného gólu i nové posile z Nizozemska.

Další články