0:9
(0:6)
1. kolo, 14. 11. 2023, Eden Arena
SK Slavia Praha - Olympique Lyon
V úterý večer odehrály slávistky svůj první zápas skupiny G v letošním ročníku Ligy mistryň. I přes vynaložené úsilí a bojovný výkon však musely nakonec protrpět vysokou porážku 0:9.

Zápas se od samotného začátku nevyvíjel podle představ týmu Karla Pitáka. Už ve třetí minutě průniková přihrávka překonala pravou stranu obrany a následnou nabídku na hranici velkého vápna dokázala Däbritz využít střelou na vzdálenější tyč a otevřela tak skóre zápasu.

Další ránu do taktického plánu uštědřila van de Donk ve 14. minutě, kdy dokázala přetavit chaotickou situaci v šestnáctce a protlačila míč za záda Olivie Lukášové. O necelé tři minuty později si Gilles našla odražený míč od břevna a zvýšila už na 0:3.

Za nepřetržitého deště se bohužel ženám nedařilo zvrátit nepřízeň zápasu a ve 21. minutě tak Le Sommer hlavičkou upravila kolonku branek hostí na čtyři. Ve 24. minutě ukazovaly po dalším vyhraném hlavičkovém souboji ve vápně výsledkové tabule v Edenu stav 0:5.

Těsně před koncem prvního poločase dostala Martina Šurnovská šanci zahrát nebezpečný přímý volný kop a po nepřehledné situaci se dostaly slávistky ke skákavému míči. Střelu, kterou nakonec jedna ze slávistek vyslala, však nenadělal brankářce Lyonu žádné problémy. Na druhé straně o chvíli později neměla Lukášová nárok na další povedený roh Lyonu a Renard stanovila konečný poločasový výsledek na rozdíl šesti branek.

Zkraje druhého poločasu slávistky zatlačily Lyon na svoji polovinu a vypracovaly si dvě zajímavé možnosti pro zakončení. Ani jedna z nich se ale neujala. V 60. minutě Hegerberg slitování neměla a suverénně proměnila pokutový kop na 0:7. Tři minuty poté pak mohla slušně zaplněná východní tribuna jen smutně pozorovat Majri, která dokázala proměnit rychlý brejk.

Další rohový kop Lyonu, další gól. Stoperka Vanessa Gilles vyskočila na bližší tyči nejvýše ze všech a v 80. minutě zvýšila na 0:9. Zápas už pak nabídl pouze nebezpečnou střelu Petry Divišové těsně nad břevno a řecká rozhodčí těsně před jedenáctou hodinou ukončila toto klání.

Slávistické fotbalistky mají však šanci tento výkon napravit již příští středu (22.11.), kdy změří síly s norským týmem Brann z přímořského Bergenu. Zde nastoupí do svého druhého zápasu v rámci Ligy mistryň od 18:45.