1:0
(1:0)
2. kolo, 22. 11. 2023, Brann Stadion
SK Brann - SK Slavia Praha
Ve druhém zápase skupiny Ligy mistryň podlehly hráčky Slavie norskému Brannu 0:1, jediný gól zápasu vstřelila v prvním poločase Crummer. Ani zlepšený výkon po přestávce na první body ve skupině nestačil.

Trenér Karel Piták udělal oproti zápasu s Lyonem tři změny v sestavě, místo zraněné Aliky Keene nastoupila od první minuty osmnáctiletá Lucie Bendová. Na pravém kraji defenzivní linie hrála Gabriela Šlajsová a do útoku se vrátila Marjoleen Nekesa.

V prudkém dešti, který se na stadion v Bergenu snášel celý den, začaly lépe domácí hráčky. Do první větší šance se ale dostala Haleigh Stackpole, svůj průnik neproměnila, u míče byla první brankářka domácích.

Ve 20. minutě se do první šance dostal Brann, Crummer vystihla malou domů, ale její samostatný únik famózně zlikvidovala Olivie Lukášová. O minutu později už se ale domácí útočnice radovala, Eikeland poslala z pravé strany vysoký centr přímo do malého vápna, kde se Crummer pověsila ze všech nejvýše a zblízka otevřela skóre.

Slávistky mohly odpovědět po standardní situaci, ale Stackpole po sklepnutí Nekesy z dálky nemířila přesně. Domácí hráčky byly ve zbytku poločasu více na míči a slávistky do dalších šancí nepustily, naopak hrozily zejména po centrech a rychlých průnicích po křídlech. Další gól už v první půli nepadl a do kabin šly sešívané s jednogólovým mankem.

Do druhé půle šla Slavia s jednou změnou, Kristýnu Růžičkovou vystřídala Tamara Morávková. A změna byla účinná, po krátkém úvodním náporu Brannu přebraly otěže zápasu slávistky, po standardní situaci vrátila Diana Bartovičová míč před branku na Franny Černou, která ale v souboji mířila nad branku.

V 70. minutě skvěle vypálila Martina Šurnovská a brankářka domácích míč jen vyrazila před sebe, kde číhala kapitánka Diana Bartovičová, u míče byla jako první a Mikalsen ji podrazila, penalty se ale slávistky domáhaly marně.

Do dalších šancí se dostaly Molly McLauglin nebo střídající Tereza Krejčiříková, ta v závěrečném tlaku Slavie promáchla v dobré pozici po centru kapitánky Diany Bartovičové, která se ke konci přesunula do útoku. Žádná z nadějných příležitostí se ale neujala a po dvou zápasech ve skupině Ligy mistrů zůstává Slavia bez bodu.

Slávistky teď čeká dvojzápas s rakouským St. Pöltenem, nejprve 13. prosince od 18:45 v Rakousku, doma v Edenu pak 21. prosince od 21:00.