První bod v Lize mistryň po remíze v St. Pöltenu | SK Slavia Praha

První bod v Lize mistryň po remíze v St. Pöltenu

0:0
(0:0)
3. kolo, 13. 12. 2023, NV Arena
AKA St. Pölten - SK Slavia Praha
Slávistky ve třetím utkání skupinové fáze Ligy mistryň získaly první bod. V rakouském St. Pöltenu domácí hráčky většinu zápasu přehrávaly, ale své šance neproměnily a zápas skončil bezbrankovou remízou.

Po dvou porážkách v úvodních utkáních skupiny Ligy mistryň udělal trenér Karel Piták tři změny v základní sestavě, po zranění se do základní sestavy vrátila Tereza Krejčiříková, v útoku začala Karolína Křivská a na křídle Michaela Khýrová.

Slávistky vstoupily do zápasu velmi aktivně, do první šance se už ve čtvrté minutě dostala Tereza Krejčiříková, s jejím zakončením si ale poradila brankářka domácích a následná dorážka Khýrové mířila jen do boční sítě.

Neujaly se ani dalekonosné pokusy Franny Černé a Haleigh Stackpole. Po aktivním vstupu a několika rohových kopech sešívaných začal zejména z rychlých brejků hrozit i St. Pölten. Ve 36. minutě Olivii Lukášovou dokonce zachránila tyč, následnou dorážku výborně zblokovala Lucie Bendová. Po standardní situaci zahrozila ještě Stackpole, ale ani jedna z šancí na obou stranách gólem neskončila a o přestávce se do kabin šlo za stavu 0:0.

Slávistky dál tlačily i po poločase, tvrdou ránu vyslala aktivní Michelle Xiao. První zápas po více než osmiměsíční absenci si zahrála střídající Tereza Szewieczková, dvakrát nebezpečně pálila, ale její pokusy skončily mimo branku. V samém závěru se ještě dostala do obrovské šance, její samostatný únik ale vychytala brankářka Schlüter. Čtyřminutové nastavení přineslo několik dalších šancí, útočná snaha sešívaných ale skončila marně.

762 diváků v St. Pöltenu tak nakonec vidělo bezbrankovou remízu, slávistky získaly první bod v letošní skupině Ligy mistryň, na druhý Brann ztrácí po polovině skupinové fáze pět bodů.

Příští zápas Ligy mistryň odehrají červenobílé 21. prosince v Edenu proti St. Pöltenu, Vstupenky jsou v prodeji za 100 Kč, přijďte podpořit slávistky!