První výhru ve skupině Ligy mistryň vystřelila Khýrová | SK Slavia Praha

První výhru ve skupině Ligy mistryň vystřelila Khýrová

1:0
(0:0)
4. kolo, 18. 1. 2024, Lokotrans Arena, Mladá Boleslav
SK Slavia Praha - AKA St. Pölten
Slávistky slaví historicky první vítězství ve skupině Ligy mistryň! V Mladé Boleslavi porazily rakouský St. Pölten díky přesnému zásahu Michaely Khýrové.

Trenér Karel Piták udělal oproti poslednímu vzájemnému zápasu jedinou změnu, do sestavy se po dlouhé absenci vrátila Tereza Szewieczková, nastoupila ve středu pole místo Haleigh Stackpole.

Slávistky do zápasu vstoupily aktivně a soupeře přimáčkly na jeho polovinu, do nadějné šance se hned z úvodu dostala aktivní Michaela Khýrová, mířila ale nad branku. Červenobílé rozehrávaly několik rohových kopů, po jednom z nich napřáhla z dálky Tereza Krejčiříková, ale s jejím pokusem si poradila brankářka hostí.

Další nadějnou příležitost měla po půlhodině hry Molly McLaughlin po centru z hloubky pole ale hlavičkovala jen do náruče připravené brankářky Schlütter. Po centru Xiao zakončovala Szewieczková, ale i při jejím pokusu byla Schlütter pozorná. O chvíli později ve 40. minutě skončil sražený centr Karolíny Křivské v horní síti. Po rohovém kopu krásně pálila Xiao, ale její pokus i násůledná dorážka Khýrové skončily na pozorné brankářce hostí. Do kabin se tak šlo za bezbrankového stavu.

Do druhé půle vstoupily lépe hráčky St. Pöltenu, ale slávistky to mrzet nemuselo. V 56. minutě dlouhý nákop Olivie Lukášové prodloužila Karolína Křivská přesně na nabíhající Terezu Krejčiříkovou, ta v dobré pozici posunula na volnou Michaelu Khýrovou, která uklidila míč do odkryté sítě a oslavila první červenobílý gól v letošní sezoně Ligy mistryň – 1:0.

O chvíli později mohlo být vyrovnáno, Mädl sice obešla Olivii Lukášovou, tu ale na brankové čáře zastoupila Michelle Xiao a míč odklidila do bezpečí. Pak slávistky pokračovali v tlaku, ale nadále neproměňovaly šance. To je mohlo stát body v 84. minutě, kdy hráčky St. Pöltenu dostaly spoustu prostoru na hranici šestnáctky, ale Olivie Lukášová famózně nadvakrát udržela čisté konto!

V závěru slávistky drželi míč a soupeřky nepustily do výraznějších šancí. Díky trefě Michaely Khýrové tak slaví historicky první tři body ve skupině Ligy mistryň! Příští utkání odehrají slávistky za týden, ve čtvrtek 25. ledna vyzvou v Mladé Boleslavi norský Brann. Výkop je naplánován na 18:45 a vstup je zdarma.