U19 podlehla v derby Spartě 0:2 | SK Slavia Praha

0:2
(0:1)
29. kolo, 17. 4. 2024, Xaverov
SK Slavia Praha - AC Sparta Praha

Oba týmy vstoupily do utkání s respektem k síle soupeře a v úvodních minutách se hrál opatrný fotbal. První gólovou šanci měl v 11. minutě Toula, který po přistrčení od Pikolona na střed vápna přestřelil bránu soupeře.

Na druhé straně se ve 26. minutě dostal do brejku Penxa, jehož střela zpoza vápna se odrazila od tyče až do sítě – 0:1. Aby toho nebylo málo, ve 30. minutě Dufek zastavil další samostatný únik soupeře. Za svůj faul viděl červenou kartu.

Slávisté se nevzdali, přehrávali soupeře i v deseti a hnali se za vyrovnáním. Střelu Pikolona z přímého kopu vytáhl brankář Sparty na brankové čáře. Na druhé straně se zaskvěl Adam Rezek, který těžkým zákrokem vyrazil Weberův pokus o obstřel na zadní tyč.

Svou herní převahu přenesli slávisté i do druhého poločasu. V 64. minutě si centr do malého vápna našel Boledovič, který trefil padajícího brankáře. Z dorážky mohl vyrovnat Toula, ale přestřelil branku.

Hosté odskočili do dvoubrankového vedení v 71. minutě po voleji Webera z hranice šestnáctky – 0:2. Slávisté už si ve zbytku utkání další šanci nevypracovali a utkání tak skončilo vítězstvím Sparty.