Marné dobývání: Juniorka prohrála s Bohemians | SK Slavia Praha

Marné dobývání: Juniorka prohrála s Bohemians

1:0
(1:0)
6. kolo, 3. 9. 2012
Bohemians 1905 - SK Slavia Praha
Branky: <b>Branka:</b> 19. Petlička. <b>ŽK:</b> Živný. <b>Rozhodčí: Paták – Koval, Šmakal.</b>
<p> Juniorka v 6. kole ligy podruhé prohrála. Po sérií tří zápasů bez porážky nestačila na Bohemians 1905, i když prohra to byla více než nespravedlivá.</p>

Uzdravený Martin Dobrotka odehrál za juniorku celé utkání. Foto: Michal Káva.

PRAHA/UHŘÍNĚVES – Juniorka v 6. kole ligy podruhé prohrála. Po sérií tří zápasů bez porážky nestačila na Bohemians 1905, i když prohra to byla více než nespravedlivá.

Tým trenéra Petrouše, doplněný o Martina Hurku, Tomáše Mičolu nebo uzdraveného Martina Dobrotku, od samého začátku zatlačil domácí k jejich vápnu. V největší šanci úvodu utkání se octl Martin Hurka, kterého ale výborně vychytal gólman Smrčka.

Jako první se tak po závaru před naší brankou prosadili hráči Bohemians. První Petličkovu ránu sice brankář Malina vyrazil, na dorážku stejného hráče už ale nedosáhl a klokani tak zaznamenali první a také poslední gól celého zápasu.

Od té doby převzala aktivitu Slavia, hned z následující akce střílel nad Červenka, po několika minutách se hlavou neprosadil Kolařík. První půli završil Hurka, jehož střela z velkého vápna zamířila vysoko nad břevno.

Překonat gólmana domácích se Slavii nepodařilo ani ve druhé půli. Blízko měl k brance „host“ z áčka Tomáš Mičola, na kterého centroval z levé strany střídající Sudek, náš záložník ale trefil jen tyč. O pár minut později zazvonil na brankovou konstrukci Bazal, jehož krásná střela orazítkovala tentokráte břevno.

Slávisté kombinovali kolem vápna Bohemians a soupeři téměř nepůjčili míč, všechny střely ale létaly vedle nebo je lapil gólman Smrčka. Deset minut před koncem se zranil útočník Růžička a Slavia dohrávala o deseti, přesto si dokázala vytvořit finální tlak. Šimeček ale poslal svou střelu v nadějné pozici vedle a Veselého průnik skončil jen střetem s brankářem domácích a jeho zraněním. Gólmana klokanů musel na poslední minuty nahradit hráč z pole, přesto ale Slavia ani jeho překonat dokázala. Po dvou výhrách a jedné remíze tak podlehla v pražském derby Bohemians 1905 0:1.

Bohemians 1905 – SK Slavia Praha 1:0 (1:0)

Juniorská liga, 6. kolo

Branka: 19. Petlička

Slavia:  Malina - Mikula, Dobrotka, Kolařík (65. Růžička), Sudek - Mičola, Bazal (75. Smolák), Šimeček, Hurka (46. Čepelák) - Zámečník (65. Synek), Červenka (46. Veselý)

Michal Petrouš: Nebylo nám souzeno

„Dneska to všichni viděli, prostě nám nebylo souzeno, ačkoli jsme v poli byli lepším týmem,“ začal hodnocení utkání zklamaný trenér slávistické juniorky Michal Petrouš. „Chyběl nám větší klid v koncovce, ani ne tolik důraz, byla to spíše technická záležitost. Střely chodily nad břevno, a když už máme skoro prázdnou bránu, tak vystřelíme vedle. Jsem z toho zklamaný, všichni viděli, že jsme Bohemku i v deseti mačkali. Hráli jsme do plných, což je vždycky těžké ale přesto jsme situace na gól měli,“ shrnul Michal Petrouš.

„Věděli jsme, že je Bohemka hodně důrazná, někdy až za hranicí únosnosti, zatímco my jsme spíše technické mužstvo. Jim to v zápase proti nám přineslo ovoce. Kdyby přišlo trochu dříve střídání jejich gólmana, mohli jsme ještě vyrovnat, ale to už je jenom kdyby. Měli jsme spoustu dalších šancí na to, abychom vstřelili branku,“ pokračoval trenér Slavie.

A jak byl kouč juniorky spokojen s duem Dobrotka – Mičola? „Na Martinovi Dobrotkovi bylo zezačátku vidět, že měl problémy, že dlouho nehrál. Ale potom postupně se rozehrál k dobrému výkonu. A tomáš Mičola podobně. Postupně se rozbíhal a jeho aktivita byla vyšší a vyšší,“ dodal Petrouš.