Šimečkův hattrick: Slavia - Teplice 4:0 | SK Slavia Praha

4:0
(3:0)
7. kolo, 10. 9. 2012
SK Slavia Praha - FK Teplice
Branky: <b>Branky:</b> 4., 34, a 39. Šimeček, 60. Šittich. <b>ŽK:</b> Bazal – Shkreta Me., Kodeš, Čajič. <b>Rozhodčí:</b> Kovařík – Štěrba, Svatík.
<p> Juniorka Slavie má za sebou úspěšné vystoupení v sedmém kole juniorské ligy. Svěřenci trenéra Petrouše přejeli Teplice 4:0.</p>

Hráči Slavie se radují ze třetí branky Viktora Šimečka. Foto: Michal Káva.

PRAHA/NA CHVALECH – Juniorka Slavie má za sebou úspěšné vystoupení v sedmém kole juniorské ligy. Svěřenci trenéra Petrouše přejeli Teplice 4:0, aniž by svého soupeře pustili do jediné větší šance.

Jedinou posilou z A-týmu byl tentokrát brankář Martin Berkovec, který dostal přednost před Patrikem Malinou i uzdraveným Karlem Hrubešem, během zápasu ale příliš práce neměl. Slavia celý první poločas útočila a svou snahu proměnila v tříbrankové vedení, když si všechny tři branky připsal Viktor Šimeček.

Šimeček, který nastoupil s kapitánskou páskou místo zraněného Mikuly, se poprvé prosadil už ve 4. minutě, když se k němu odrazil míč po centru z pravé strany a náš záložník poslal střelou z šestnácti metrů Slavii do vedení.

Druhou branku přidal náš kapitán ve 34. minutě z penalty po faulu na Zámečníka. Gólman hostů neměl šanci a sešívaní vedli o dvě branky. Pět minut nato přilétl do teplického vápna centr z pravé strany a Šimeček se podobně jako při prvním gólu prosadil střelou k tyči.

Ve druhém poločase si Slavia hlídala vedení. Šimečka nahradil navrátilec ze stáže v Udine Robert Hrubý, postupně se na hřiště dostali i Červenka, Malcharek, Synek a Smolák. Čtvrtou branku přidal Marek Šittich v 60. minutě. Naskočil si na Veselého centr z levé strany a hlavou poslal míč do šibenice.

Hosté Berkovce ohrozili jen sporadicky a do dalších šancí se naopak dostávala Slavia. Dvakrát se do úniku dostal Červenka, dvakrát mu ale střelu znemožnil dobrým výběhem gólman Teplic. V 80. minutě Se Hrubý krásně prosmýkl po pravé straně, poslal zpětnou přihrávku do vápna na Synka a ten vypálil ze třinácti metrů. Jeho střelu tečoval do branky Červenka, který stál ale podle rozhodčích v ofsajdu. Kalich hořkosti si musel Marek Červenka dopít až do dna v 84. minutě, kdy hlavou krásně trefil Malcharkův centr, jeho střelu ale zastavilo břevno.

Slavia si tak spravila chuť po smolné prohře s Bohemians a neškodné Teplice porazila 4:0.

SK Slavia Praha – FK Teplice 4:0 (3:0)

Juniorská liga, 7. kolo

Branky: 4., 34. (z pen.) a 39. Šimeček, 60. Šittich

Slavia: Berkovec – Šimkovský, Čepelák, Kolařík, Sudek – Šittich (70. Synek), Bazal, Šimeček (kap.) (46. Hrubý), Veselý (64. Malcharek) – Zámečník (78. Smolák), Vondráček (56. Červenka)

ŽK (Slavia): Bazal

Trenér Petrouš tentokrát spokojený

„V první půli jsme hráli to, co jsme chtěli, a tentokrát jsme to vyjádřili i brankami. Takže z mé strany spokojenost,“ komentoval hru slavie proti Teplicím trenér Michal Petrouš.

V sestavě Slavie tentokrát chyběl kapitán týmu Jan Mikula: „Den před zápasem si přivodil zranění, když si na schodech vyvrknul kotník. Laboroval s tím už od léta, včera s tím ještě začal trénovat, ale říkal, že ho to bolí. Proto jsme ho raději šetřili,“ komentoval změnu v sestavě trenér Petrouš.

V sestavě se objevil i Robert Hrubý, který má za sebou stáž v italském Udine. „Robert Hrubý se vrátil z Itálie v sobotu a hned po příletu mě kontaktoval. Zapojil se s námi do tréninku a byl připravený na utkání. Stáž v Udine si pochvaloval a teď pokračuje s námi,“ řekl Michal Petrouš k návratu osmnáctiletého záložníka.