281. derby Slavii nevyšlo: Na Letné podlehla 0:3 | SK Slavia Praha

281. derby Slavii nevyšlo: Na Letné podlehla 0:3

3:0
(1:0)
24. kolo, 12. 4. 2014, Generali Arena
AC Sparta Praha - SK Slavia Praha
Branky: Branky: 29. Lafata, 53. Hušbauer, 77. Dočkal. ŽK: Matějovský - Boudjemaa, Čonka. Rozhodčí: Jílek - Kordula, Kotlík. Diváci: 19089
PRAHA/LETNÁ – Slavii 281. derby se Spartou nevyšlo. Sešívaní po gólech Lafaty, Hušbauera a Dočkala prohráli na Letné 0:3.
Trenér Pastoor oproti minulým utkání pozměnil sestavu, v základu se po delší době objevil Matúš Čonka, který zaujal místo levého křídla. Na druhé straně operoval Milan Nitrianský. V útoku tentokrát dostal přednost před Tomášem Necidem Martin Juhar.

Nasazení Juhara právě do útoku naznačovalo, že Slavia bude na Letné spoléhat na rychlé protútoky. Domácí od začátku utkání diktovali tempo hry a Slavia na svého soupeře vyčkávala. Sešívaným dařilo dobře zastavovat nebezpečné kraje Sparty.

Po pětadvaceti minutách hry zahrozili ze stejné pozice nejprve Hušbauer a následně Vácha. Obě střely zhruba z 20 metrů ale výborně pokryl Radek Černý. Náš brankář už ale nestačil ve 29. minutě na lehké zakončení osamoceného kapitána Sparty Davida Lafaty. Toho z levé strany našel před brankou Krejčí.

Ve 35. minutě o sobě dali vážně vědět slávisté, když Juharovu dělovku z přímého kopu vyrazil Vaclík k Nitrianskému, který z dorážky přestřelil.

Do druhé půle nahradil Matúše Čonku Tomáš Necid a slávistický odchovanec tak doplnil Martina Juhara v útoku. A právě slovenský záložník či útočník v 50. minutě zahrozil, když jeho tečovanou střelu zpoza vápna zastavil Vaclík.

Po osmi minutách druhé půle domácí už vedli o dvě branky. Rohový kop rozehráli sparťané nakrátko, míč se dostal na hranici vápna k Hušbauerovi, jehož tečovaná střela prošla až za záda bezmocného Radka Černého.

Největší šanci Slavie vidělo 19 tisíc diváků v 67. minutě. Dostálův přetažený centr našel Necida, ten hlavou sklepl pro Juhara, jehož střela z voleje těsně minula pravou tyčku. Na druhé straně následně zahrozil Lafata, který si naběhl na přihrávku za obranu. Domácího útočníka ale vychytal Radek Černý.

V 74. minutě se po akci Boudjemy a Juhara dostal do šance ve vápně Tomáš Necid, náš útočník zůstal po střetu s domácím Costou na zemi, penaltu ale rozhodčí Jílek nenařídil. Chvíli nato vstřelila Sparta třetí branku. Dočkal si narazil s Hušbauerem a právě slávistický odchovanec zakončil pod břevno.

V 80. minutě se do hry místo Boudjemy dostal nováček v sešívaném Roger Eschmann. V závěru utkání se ještě do šance dostal Juhar, jeho nebezpečný pokus z pravé strany ale domácí zblokovali. Sešívaní přivítají v pondělí 21. dubna v Edenu Plzeň.