Slavia a Plzeň spolu pro DONOR | SK Slavia Praha
Více

Slavia a Plzeň spolu pro DONOR

Slavia vs. Plzeň. První proti druhému, rozdíl jediného bodu. Souboj klubů, které vládnou tuzemskému fotbalu posledních osm let. Velký šlágr, který v sobotu od 18:00 bude hostit Eden, proběhne pod záštitou a na pomoc sdružení DONOR.

„Celý zápas věnujeme sdružení DONOR, transplantační dětské jednotce v Motole. Šéfové v doprovodu hráčů z obou klubů půjdou v sobotu předat šek. Chceme vyzvat také naše fanoušky, aby na tuto jednotku přispěli. Moc bych si přál, aby fotbal byl boj na krev, ale pouze na trávníku. Chceme, aby zápas byl v duchu fair play. Chceme slíbit za oba kluby, že budeme bojovat, soupeři nic nedarujeme. Pojďme se hecovat, pojďme si fandit i klidně vyhrocenějším způsobem, ať je ta atmosféra bojová, ale mysleme na to, že do fotbalu nepatří nenávist. Pojďme to udělat tak, aby tento zápas byl velkým zápasem českého fotbalu,“ řekl na středečním "Setkání kapitánů" předseda představenstva Jaroslav Tvrdík.

„Je úžasné, že dva klíčové fotbalové kluby naší ligy mohou ukázat něco dalšího než jenom běžnou rivalitu. Že se dokáží sjednotit na podpoře věcí, které jsou důležitější. My se nesetkáváme v běžném životě s někým, kdo je vážně nemocný, historicky je tady tendence, že se o tom příliš nehovoří. Myslím si, že je občas dobré to připomenout, poukázat na to, nastolit toto téma. Myslím si, že sobotní zápas tomu může velmi napomoci,“ přeje si předseda sdružení DONOR prof. MuDr. Petr Sedláček.

„Celá slávistická kabina má radost z toho, že takto významné utkání může začít předáním peněz pro DONOR, které jsme mezi klukama také vybírali,“ dodává kapitán týmu Tomáš Holeš.

Se sdružením DONOR, který se v motolské nemocnici stará o podporu a pomoc pacientům po transplantaci kmenových buněk se závažnými akutními i chronickými onemocněními, Slavia dlouhodobě spolupracuje.

Tradicí se staly pravidelné mikulášské nadílky slávistů na transplantační jednotce Kliniky dětské hematologie a onkologie v Motole, od první návštěvy červenobílé delegace na klinice uplyne brzy dvacet let. Zatím naposledy v prosinci obdarovali malé onkologické pacienty slávistickými dárečky Lukáš Provod s Davidem Juráskem a Václavem Jurečkou. V červnu pak děti opět vyrazí za podpory Slavie na Onkologické hry do Polska.

Na konto DONORU poputuje výtěžek z prodeje vstupenek na páteční otevřený trénink, který ve FORTUNA:ARENĚ proběhne od 16:00.

Slávisté navíc nastoupí ve speciální sadě dresů, na které bude zvěčněno logo DONORU. To Slavia už několik sezon nosí na dresu v pohárových soutěžích.

Aktuálně

Hvězdné přání. Fotit jako ve snu a setkání s kapitánem

13. 4. 2024
Dárek k 25. narozeninám pro velkou slávistku Denisu, která se s obětavostí sobě vlastní stará o svoji imobilní babičku. Přitom zvládá nejen studovat, ale také pracovat na plný úvazek. Díky projektu „Hvězdné přání“ jsme Denise umožnili prožít jeden z jejích velkých životních snů. Stát se na jeden den fotografkou svého milovaného klubu.

Choreoškolka vol. 2 na zápase s Olomoucí

13. 4. 2024
Další díl unikátního projektu pro malé slávistické fanatiky je tady. Před domácím zápasem s Olomoucí opět proběhne Choreoškolka, slávisty znovu požene do boje Dětský kotel.

Společně pro Nadaci pro transplantace kostní dřeně

12. 4. 2024
Nedělní ligový šlágr mezi Viktorií Plzeň a Slavií Praha bude mít opět charitativní podtext. Oba kluby tím naváží na předchozí společné aktivity v oblasti CSR a tentokráte před vzájemným zápasem podpoří Nadaci pro transplantace kostní dřeně (NTKD). Zapojit se mohou i fanoušci obou klubů.

Další články